07.09.2015. 11:17
Šodien, 7. septembrī, aprit četri gadi, kopš aviokatastrofā bojā gāja visa Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Jaroslavļas «Lokomotiv», ieskaitot leģendāro latviešu aizsargu Kārli Skrastiņu. Atcerēsimies un pieminēsim šajā dienā mūsu hokeja izcilību - Latvijas dzelzs vīru Kārli Skrastiņu!

  • Atklāts Kārļa Skrastiņa piemineklis 2014. g. 10. jūlijs

Pirms četriem gadiem 7.septembrī ap plkst.15.00 pēc Jaroslavļas vietējā laika «Lokomotiv» komandas lidmašīna «Jak-42» pacēlās, lai izlidotu uz Minsku, kur bija plānots aizvadīt KHL regulārā čempionāta jaunās sezonas pirmo spēli. Dažas minūtes pēc starta lidaparāts pazuda no radariem. «Lokomotiv» komandas lidmašīna nespēja uzņemt nepieciešamo augstumu, kā rezultātā sadūrās ar radiolokācijas torni un nokrita.

Bojā gāja visa Jaroslavļas hokeja komanda, tostarp arī leģendārais latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš. Izdzīvoja vienīgi borta inženieris Aleksandrs Sizovs un Krievijas izlases uzbrucējs Aleksandrs Gaļimovs, kurš pēc piecu dienu ilgas cīņas par dzīvību slimnīcā mira.

LASI TVNET: «Lokomotiv» traģēdijas vietā atrastas Skrastiņa nūjas

Šā gada jūlijā avārijas vietā pie Tunošonkas upes pietekas divi makšķernieki atrada divas Skrastiņa nūjas. To atradēji solīja atdot tās tuviniekiem. Neilgi pēc notikušā Kārļa dzīvesbiedre Zane Skrastiņa sociālajā tīklā «Facebook» rakstīja, ka dosies uz Jaroslavļu pēc nūjām.

Latvijas hokeja dzelzs vīrs

Latviešu aizsargs Kārlis Skrastiņš bija viens no izcilākajiem pašmāju hokejistiem, ilggadējs valstsvienības spēlētājs un kapteinis. Pateicoties pašaizliedzīgajai spēlei aizsardzībā, cīņassparam un Nacionālās hokeja līgas (NHL) rekordam pēc kārtas aizvadīto spēļu ziņā, hokeja cienītāju aprindās sportists pelnīti iesaukts par dzelzs vīru.

«Katru spēli viņš bloķēja 30 metienus, un mēs zinājām, ka tas sāp. Kad viņš nāca nost no laukuma, mēs prasījām - kur šoreiz trāpīja? Vai sāpēja? Viņš teica: «Nē, man viss kārtībā»,» atmiņās par latvieti dalījās kādreizējais viņa komandas biedrs Dalasas «Stars» vienībā Adams Burišs..

«Brīnījāmies, kas nav labi ar viņu. Viņš vienkārši bija robots.»

LASI TVNET: Baldonieks: Noruna ar Kārli Skrastiņu bija vīrs un vārds

Savu profesionālo karjeru Skrastiņš sāka 90. gadu sākumā Rīgas kluba «Pārdaugava» sastāvā, bet pēc tam trīs sezonās pārstāvēja Somijas augstākās līgas komandu «TPS Turku». Demonstrējot stabilu sniegumu kluba rindās un valstsvienībā, latvieti 1998.gadā NHL draftā ar kopējo 230.numuru aizrunāja vienība Nešvilas «Predators», kurā viņš pavadīja piecas sezonas, kļūstot par stabilu līgas spēlētāju.

'); $('#gallery-branding-main-9542').after(''); }else{ $('#gallery-branding-main-9542').after(''); $('#gallery-branding-main-9542').after(''); } if(typeof show_inner !== 'undefined' && show_inner == true){ $('#branding_right_gallery').css('background-position-x','0%').css('background-position-y','0%'); $('#branding_left_gallery').css('background-position-x','100%').css('background-position-y','0%'); } }else{ setTimeout(show_background_gal_9542, 500); } return true; } function addAdImp_9542(slider){ if(slider.atEnd){ $('#ad-impr-counter-9542').html(''); } return false; }



get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Semenkovs Vjačeslavs Bokss, Taekvondo, Kikbokss, MMA
FTA
Reģistrēties