17.09.2016. 20:08
Sestdien Latvijas čempionātā hokejā Haralda Vasiļjeva trenētā "Zemgale/LLU" savā laukumā ar rezultātu 5:4 apspēlēja Ērika Miļuna vadīto "Prizmu", savukārt pie viegla panākuma tika "Mogo", kas ar 14:1 sagrāva "Pārdaugavu", un "Liepāja", kas ar 9:1 sakāva "Rīgu".

Centrālais šīs dienas mačs norisinājās Jelgavas ledus hallē, kur "Zemgale/LLU" uzņēma "Prizmu". Jau 23. sekundē rezultātu atklāja Olafs Aploks, bet trešdaļas vidū viesi panāca izlīdzinājumu. Pēc divām spēlētām trešdaļām tablo arvien vēstīja par neizšķirtu (2:2), bet noslēdzošajās divdesmit minūtēs labāki bija mājinieki. Niklāvs Birovs un Aploks 19 sekunžu laikā panāca 4:2, bet nākamais vārtu birums sekoja mača paša izskaņā.

Vispirms Raimonds Vilkoits panāca 5:2, bet desmit sekundes vēlāk Andis Āboliņš vienus vārtus atguva. Laika gan bija ļoti maz, tomēr "Prizmai" izdevās pakutināt mājinieku nervus, jo pusotru minūti pirms beigām Vitālijs Hvorostiņins guva vēl vienus vārtus rīdziniekiem (5:4). Tomēr atlikušajā laikā "Prizmas" centieni izraut vismaz neizšķirtu cieta neveiksmi, un "Zemgale/LLU" svinēja panākumu ar rezultātu 5:4.

Olafs Aploks izcēlās ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, Raimondam Vilkoitam 1+2, bet divas piespēles Raivja Kurņigina rēķinā. Jelgavniekiem šī bija trešā uzvara četros mačos.

Citā mačā Jānis Ozoliņš izcēlās ar "hat-trick", bet Rustamam Begovam un Elvisam Želubovskim pa diviem vārtu guvumiem, un "Mogo" viesos ar 14:1 sagrāva turnīra debitanti un tabulas pastarīti "Pārdaugavu". Tā bija "Mogo" otrā spēle un otrā uzvara jaunajā sezonā, kamēr pārdaugaviešiem trešais zaudējums tikpat aizvadītajās spēlēs.

Vēl citā mačā čempione "Liepāja" nežēloja "Rīgu" - 9:1. Pa diviem vārtiem uzvarētāju rindās guva Māris Diļevka, Lauris Bajaruns un Marks Kaļeņikovs.