24.01.2014. 18:23

Vācijas trasē Oberhofā notikušajās noslēdzošā, sestā, posma sacensībās Aparjods ierindojās septītajā vietā, uzvarētājam Niko Glairšeram no Austrijas divu braucienu summā piekāpjoties par 0,362 sekundēm.

Otrs Latvijas pārstāvis Edgars Karnītis sacensības noslēdza 36. vietā 44 sportistu konkurencē, uzvarētājam zaudējot 3,900 sekundes.

Iepriekšējos piecos posmos Aparjods allaž ierindojās labāko četriniekā, bet sezonas kopvērtējumā tika pie 415 punktiem, kas otrās vietas ieguvēju Glairšeru ļāva apsteigt par 25 punktiem. No pārējiem latviešiem labākais bija Ralfs Bērziņš, kurš ar 42 punktiem ierindojās 39. pozīcijā.

Šomēnes Aparjods Siguldas trasē kļuva par Eiropas vicečempionu jauniešiem.

Tikmēr jauniešu konkurencē meitenēm piektdien Kendija Aparjode noslēdzošajā posmā ierindojās septītajā vietā vairāk nekā sekundi aiz uzvarētājas, bet Andai Upītei 30. pozīcija 32 sportistu konkurencē.

Sezonas kopvērtējumā Aparjode ar 273 punktiem izcīnīja sesto vietu, bet Upītei ar 66 punktiem 26. pozīcija.

Arī Aparjode Eiropas čempionātā Siguldā kļuva par jauniešu vicečempioni.

Arī divnieku sacensībās junioriem piektdien Kristens Putins/Kārlis Krišs Matuzels ierindojās septītajā vietā 15 ekipāžu konkurencē, uzvarētājiem zaudējot 0,763 sekundes. Sezonas kopvērtējumā latvieši ielauzušies labāko desmitniekā.

Posms turpināsies sestdien ar junioru startiem un komandu stafeti.

Pasaules kauss jauniešiem un junioriem šosezon tiek izcīnīts sešos posmos, no kuriem ceturtais janvārī notika Siguldā. Pēc tam februārī Itālijā norisināsies Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) Jaunatnes spēles. Siguldas posma ietvaros notika arī Eiropas čempionāts junioriem, bet pasaules čempionāts pēc sezonas sestā posma notiks Austrijā.