28.12.2013. 17:50

Jau pirmajā puslaikā «Turības» komandas labā 25 punktus bija guvis Antrops, kas mājiniekiem deva vadību ar 45:33. Trešās ceturtdaļas vidū par favorītiem uzskatītie jēkabpilieši veica izrāvienu 11:0 un vēlāk ieguva vadību ar 54:52, bet pirms pēdējām desmit minūtēm bija priekšā ar 56:53.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā «Jēkabpils» ieguva arī četru punktu pārsvaru, tomēr «Turība» nepadevās un pēdējās minūtēs jau gandrīz visu laiku bija vadībā, novedot cīņu līdz grūtai uzvarai.

Antrops 25 no saviem punktiem guva pirmajā puslaikā, bet vēl astoņus sameta cīņas pēdējās divās minūtēs. Tāpat «Turībai» ar 24 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm palīdzēja Mikus Sokolovs. Savukārt jēkabpiliešiem ar 25 punktiem izcēlās Kemerons Randerss.

Šī «Turībai» bija trešā uzvara pēc kārtas, bet «Jēkabpils», kas cīnās ar sastāva problēmām, cieta trešo neveiksmi pēdējos četros LBL mačos.

Kopā šodien risināsies četras LBL spēles. Plkst. 17.00 kopvērtējuma vicelīderi «Ventspils» komanda uzņems «Jelgavas» basketbolistus, kas piedzīvojuši trīs zaudējumus pēc kārtas. Ventspilnieki ar šo cīņu noslēdz savu pirmo regulārā čempionāta apli.

Citviet tajā pašā laikā valsts čempioni «VEF Rīga» savā ceturtajā turnīra spēlē izbraukumā tiksies ar «Liepāja»/«Triobet» komandu, kuru vada viens no rīdzinieku pagājušās sezonas treneru korpusa locekļiem Uvis Helmanis.

«VEF Rīga» basketbolistiem plānoti trīs LBL mači trijās dienās - piektdien ar 97:69 tika uzvarēta sacensību jaunpienācēja «Saldus» komanda, bet svētdien viņi spēkosies ar «Latvijas Universitāti» (LU).

Savukārt plkst. 18.30 «Valmiera» savu skatītāju priekšā tiksies ar «Jūrmala»/«Fēnikss» komandu, kas uzvarējusi pēdējās piecās spēlēs pēc kārtas. Šo vienību pirmajā savstarpējā spēlē 5.oktobrī valmierieši viesos uzvarēja ar 79:67.

Čempionāta kopvērtējuma līdere ar trim uzvarām visas trīs līdz šim aizvadītajās spēlēs ir «VEF Rīga», bet otrā ar deviņām uzvarām desmit spēlēs ir «Ventspils» komanda, kurai ar 12 panākumiem 16 mačos seko «Valmiera», «Jēkabpils» ar 12 uzvarām 17 mačos atkritusi uz ceturto vietu, bet piektā ar 11 panākumiem 16 cīņās ir «Liepāja»/«Triobet».

Sestajā vietā atrodas «Jūrmala»/«Fēnikss» vienība, kurai 15 mačos ir deviņas uzvaras, septiņi panākumi 18 cīņās ir «Saldus» komandai, tai ar sešiem panākumiem 16 mačos seko «Barons kvartāls», bet «Turības» kontā ir sešas uzvaras 17 spēlēs. «Jelgavas» basketbolisti izcīnījuši piecas uzvarām 16 spēlēs, kas dod desmito vietu, bet viņiem ar četrām uzvarām 16 mačos 11. vietā seko «Latvijas Universitātes» (LU) komanda.

Tikmēr «LMT Basketbola akadēmija» jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komanda cietusi neveiksmes visās astoņās līdz šim aizvadītajās spēlēs, kas dod pēdējo, 12. vietu.