05.04.2014. 19:35
Sestdien, 5. aprīlī, Nordea basketbola līgā notiek pusfināli. SK "Cēsis" otro gadu pēc kārtas pārspēja neatlaidīgo "RSU/Merks" vienību un iekļuva finālā. "TTT Rīga" un "ECLEX Tallinn/1182" cīņā tika gūts tikai 91 punkts, taču rīdzinieču aizsardžu sniegums ļāva pārspēt Igaunijas čempiones.

Labāka pustālo metienu precizitāte apvienojumā ar centra spēlētājas Aijas Brumermanes meistarību un Cēsu aizsardžu agresivitāti uzbrukumā palīdzēja Armanda Krauliņa un Uģa Viļuma komandai uzvarēt pirmajā puslaikā. Pirmās vadībā gan izvirzījās RSU basketbolistes – Asnāte Fomina ieņēma pozīciju soda laukuma tuvumā un pārmeta bumbu pāri Brumermanei. Dažu minūšu laikā Cēsis tomēr pārņēma iniciatīvu, pirmo ceturtdaļu uzvarot ar sešu punktu pārsvaru – 23:17.

Nākamajās desmit minūtēs Cēsis bēga, RSU ķēra. No sākuma viešņas zem desmit punktu robežas nokļuva, pateicoties Kates Krēsliņas tālmetienam (30:24), savukārt puslaika galotnē piecus punktus pēc kārtas guva Kate Aizsila. RSU spēlētājas izmantoja arī trīs no četriem soda metieniem, samazinot starpību no divpadsmit līdz septiņiem punktiem – 39:32.

Otrā puslaika sākumā Cēsis atjaunoja plus divpadsmit. Garāmgājiens ar sodu izdevās enerģiskajai Kristīnei Silarājai, savukārt nākamajā uzbrukumā viena otru atrada Zane Jākobsone un Džesika Mūra – 44:32. Atšķirībā no spēles pret Tallinas Universitāti, RSU bija grūtāk gūt vieglos punktus – Cēsis retāk kļūdījās un ātrāk atgriezās aizsardzībā. Situāciju uzlaboja Kates Aizsilas efektivitāte. Viņa nerespektēja Silarāju un precīzi noslēdza virkni uzbrukumu. Lai gan divdesmit sestajā minūtē piekto piezīmi saņēma Zane Jākobsone, puslaika galotnē labāk nospēlēja Cēsis, pēc 10:5 izrāviena panākot plus trīspadsmit – 59:46. Brīdi pirms tam Fomina garāmgājienā iemeta “buzzer-beater”.

Ceturtajā ceturtdaļā RSU aktīvāk izmantoja presingu, taču uzbrukumā punktus guva reti. SK "Cēsis" to izmantoja, pēdējā minūtē palielināja pārsvaru līdz divdesmit punktiem un nodrošināja iekļūšanu finālā. Svētdien, 6. aprīlī, plkst. 18:00 Latvijas čempiones spēlēs pret "TTT Rīga" un ECLEX divcīņas uzvarētājām.

SK Cēsis – RSU/Merks 78:54 (23:17, 16:15, 20:14, 19:8)SK Cēsis: Silarāja 17 (4ab, 5rp, 8pb), Brumermane 11 (6ab, 3pb), Priede 11 (3rp), Eglīte 10 (7ab), Moore 9 (8ab), Zane Jākobsone 9 (4ab, 5pp), Lapsiņa 7, Vītola 4, Jansone; Bernsone, Gasiņa.RSU/Merks: Kate Aizsila 18 (3rp, 6ip), Krēsliņa 8 (6ab), Lazdeniece 8 (3ab), Fomina 6 (7ab, 4rp, 4pb), Tomsone 5, Frīdenberga 5, Lagzdiņa 4 (6ab), Langina, Ķikute; Dimante.Tiesneši: Oskars Lucis, Rain Rannamets, Mihkel Manniste. Komisārs Agnis Pērkons.

Metieni no spēles: 28/64 vs 17/552p: 25/51 vs 10/383p: 3/13 vs 7/171p: 19/29 vs 13/18AB: 44 (11/33) vs 35 (8/27)RP: 16 vs 11Kļ.: 14 vs 25PB: 15 vs 8

Pirms spēles: Rīgas Stradiņa Universitātes komanda ir vienīgā turnīrā, kura ieguvusi pozitīvu bilanci spēlēs pret trīskārtējām Latvijas čempionēm (2-1). Vēl vairāk – pret pārējām komandām Cēsu bilance pēdējās divās regulārajās sezonās ir 42-0. Izslēgšanas spēles ir cita, īpaša “opera” un šajā kategorijā Vidzemes klubs atrodas vadībā.

Pirms gada Cēsīs laukuma saimnieces pusfinālā ļoti rezultatīvā spēlē pārspēja sāncenses ar 94:78. Viešņu izredzes sabojāja zaudētā cīņa zem groziem (31-44) un Cēsu centru agresivitāte. Kīšas Hemptones un Inesas Ajanovičas vietā stājušās ne mazāk labas garās spēlētājas Aija Brumermane un Džesika Mūra, kas no jauna dod priekšrocības Armanda Krauliņa komandai.

Ātras pārejas no aizsardzības uzbrukumā ļāva rīdziniecēm pirmajās minūtēs veikt 6:0 starta izrāvienu. Kristīne Kārkliņa, Sidnija Kārtere un Baiba Eglīte tādā spēlē jutās kā zivis ūdenī, gūstot vairākus vieglus grozus, tomēr pozicionālā spēlē ar Tallinas groza ieņemšanu tik labi nevedās. Ceturtdaļa tika noslēgta ar četru punktu pārsvaru – 12:8.

Mocīšanās pret Tallinas zonu un ilgstošas neveiksmes metienos četrpadsmitajā minūtē pārsvaru samazināja līdz minimumam – 15:14. ECLEX garās spēlētājas Laina Mesila-Kārmana un Mailisa Poka toties pustālos metienus izpildīja daudz precīzāk. Tikai sešpadsmitajā minūtē sausumu pārtrauca Baiba Eglīte, taču Tallinas spēlētājas atbildēja ar četriem punktiem pēc kārtas – 17:18. Kristīne Kārkliņa nekavējoties realizēja tālu divpunktu metienu, bet trīs izcīnītās bumbas uzbrukumā ļāva atzīmēties Kitijai Laksai – 21:18. ECLEX spēlētājas līdz puslaika beigām divreiz atjaunoja neizšķirtu – 23:23.

Pirmajā puslaikā TTT iemeta tikai 10 no 39 metieniem, turklāt mērķi nesasniedza neviens no 13 tālmetieniem. ECLEX bija par 15 metieniem no spēles mazāk, toties pieci iemesti brīvmetieni vairāk. Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē TTT divreiz ieguva piecu punktu pārsvaru, bet trāpīt no perimetra izdevās tikai Baibai Eglītei. ECLEX kapteine Heila Rozenfelda ar pieciem punktiem pēc kārtas no jauna izlīdzināja rezultātu – 32:32. Baiba Eglīte guva vēl četrus punktus, taču līdz pusstundas beigām vairāk trāpīt neizdevās. Kristīne Kārkliņa trešās ceturtdaļas izskaņā saņēma tehnisko piezīmi, bet mājiniecēm izdevās izpildīt tikai pusi no minimālās programmas – 36:33.

Grēta Uprus vēlreiz izlīdzināja rezultātu – 36:36. Vadībā viņas netika, jo savu iespēju realizēja Sidnija Kārtere, bet ceturtdaļas vidū tālmetienu pievienoja Kitija Laksa – 41:36. Sekoja grozu apmaiņa, rīdzinieču sastāvā atzīmējoties Rūtai Veiderei, bet divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām tālmetienu pēc Kārkliņas piespēles iemeta Baiba Eglīte – 46:40. Aizsardzībā svarīgas bumbas savāca Dita Rozenberga, savukārt UTEP absolvente realizēja nākamo trīspunktnieku – 49:40. TTT svinēja uzvaru mazrezultatīvākajā spēlē Nordea līgas vēsturē un iekļuva finālā.

Pirms spēles: Rīdzinieces guvušas virsroku pēdējās piecās savstarpējās cīņās pēc kārtas (bilance 5-1), taču tas nenozīmē, ka sestdien gaida pastaiga parkā. Iepriekšējā tikšanās reizē Tallinā viešņas ilgu laiku atradās iedzinēju lomā, tomēr pēdējās septiņās minūtēs atspēlēja desmit punktu starpību (no 47:57 līdz 68:62) un izrāva svarīgu uzvaru.

Savainojumi šogad bieži paretinājuši abu komandu rindas, tomēr pēc pavasara pārmaiņām TTT soliņš ir plašāks un dziļāks. Ātra un agresīva spēle nepārprotami dos priekšroku Aigara Neripa komandai, turpretī Tallinas komandas uzdevums ir cīņas tempu nobremzēt.

Piektdiena, 4. aprīlisECLEX Tallinn/1182 – Vega 1/Liepāja 67:64RSU/Merks – Tallinas Universitāte 88:54

Sestdiena, 5. aprīlisSK Cēsis – RSU/Merks 78:5418:00 TTT Rīga – ECLEX 51:40

Svētdiena, 6. aprīlis15:30 RSU/Merks – ECLEX18:00 Cēsis – TTT Rīga

Latvijas un Igaunijas pirmais čempionāts sākās 2012. gada oktobrī. Septiņas Latvijas un pieci Igaunijas klubi izspēlēja divu apļu turnīru, četrām labākajām komandām izcīnot ceļazīmes uz “Četru Finālu” Cēsīs. Pirmo vietu izcīnīja Cēsu basketbolistes (24-0), finālā pārspējot “TTT Rīga” komandu. Spēlē par trešo vietu “RTU/Merks” apspēlēja “ECLEX Tallinn” vienību.

Izmantotie resursi:Homepage