31.07.2015. 10:56
Ceturtdien Gruzijā notiekošajā Eiropas Jaunatnes Olimpiskajā festivālā šosejas riteņbraukšanas sacensību grupas braucienā jauniešu konkurencē labākais no Latvijas braucējiem bija Kristers Ansons, finišējot 35. vietā. Tikmēr meiteņu konkurencē 37. pozīciju ieguva Viktorija Loiko.

Eiropas Jaunatnes Olimpiskais festivāls pamazām tuvojas savam noslēgumam. Nozīmīgajā jaunatnes sporta forumā, kas norisinās Gruzijas galvaspilsētā Tiblisi un tās apkārtnē, ceturtdien savus noslēdzošos startus aizvadīja šosejas riteņbraucēji, sacenšoties prestižajos grupas braucienos. Dalībnieku vidū jauniešu un meiteņu konkurencēs bija arī seši Latvijas sportisti.

Jaunieši grupas braucienā sacentās 71 kilometra garajā distancē, kas sadalīta trijos apļos. Distances laikā lielā grupa sadalījās vairākās mazākās grupiņās. No mūsu sportistiem vienā grupā kopā turējās Kristers Ansons un Kristofers Bindemanis, kamēr vienā no nākamajām sekotāju kompānijām brauca Kristaps Pelčers.

Cīņā par uzvaru ātrākais izrādījās šveicietis Samuels Steigers. Uzvarētāja laiks distancē bija 1 stunda 39 minūtes un 57 sekundes Vienu sekundi viņam zaudēja slovāks Matus Stoeks, kuram otrā vieta. Tikmēr bronzas medaļu izcīnīja Brokvells Alfreds no Lielbritānijas, arī uzvarētājam piekāpjoties par vienu sekundi.

No latviešiem, tāpat kā individuālajā braucienā, ātrākais 101 dalībnieka lielajā konkurencē bija talsinieks un Murjāņu sporta ģimnāzijas audzēknis Kristers Ansons. Treneru – Gunāra Ķiepes, Olafa Andersona un Ernesta Pūces audzēknis – uzvarētājam zaudēja 1 minūti un 38 sekundes. Šajā pat grupā ar tādu pat laiku finišēja arī Kristofers Bindemanis. "NN Sporta klubā" ikdienā startējušais sportists ieņēma 49. vietu. Tikmēr kuldīdznieks Kristaps Pelčers sacensības noslēdza 79. vietā (+00:03:01).

Meitenes tikmēr sacentās 47 kilometru garajā distancē. Šeit uzvarētāja noskaidrojās viens finiša spurtā. 42 braucēju lielajā grupā bija arī viena no trijām latvietēm – trenera Oskara Gailiša audzēkne Viktorija Loiko. Mūsu sportiste ieņēma respektablo 37. vietu ar tādu pašu laiku kā uzvarētājai. Zelta medaļu ieguva itāliete Letīcija Paternostere, kurai sekoja Emma Jorgensena no Dānijas un francūziete Klāra Kopponi. Megana Grīslīte finišu sasniedza 61. vietā, uzvarētājai piekāpjoties par 4 minūtēm un 21 sekundi. Tikmēr viņas dvīņu māsai Megijai Grīslītei 66. pozīcija (+00:08:57). Latvijas komandas treneri Tiblisi bija – Olafs Andersons, Mareks Maļinovskis un Tamāra Bumbiere.

Izmantotie resursi:lrf.lvget_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties