03.06.2014. 11:45
FC "Jūrmala", kuras spēlētāji svētdien atteicās doties laukumā Virslīgas spēlē pret "Metta"LU, atsacījusies no komentāru sniegšanas medijiem, ieskaitot Sportacentrs.com pārstāvjus. To darīt aizliegts arī spēlētājiem, taču viens no viņiem anonīmi tomēr pavēris ieskatu "Jūrmalas" kluba dzīvē, "Latvijas Avīzei" sakot, ka nav skaidrības par kluba vadības patieso seju, ka treniņu apstākļi ir ļoti slikti un ka, visticamāk, komandas iziršana ir tikai laika jautājums.

"Nolēmām nedoties laukumā, jo jau divus, trīs mēnešus netiek maksātas algas, nav ārsta, nav kas uzliek teipus un esam spiesti trenēties riskējot ar savainojumiem, reizēm treniņos nav pat ūdens," sarunā ar "Latvijas Avīzi" Virslīgas mača boikotu skaidrojis kāds "Jūrmalas" futbolists, kurš vēlējās palikt anonīms. "Aprīļa beigās solīja, ka līdz 15. maijam visu nokārtos, bet pienāca šis datums un neviens no solītājiem vairs klubā nerādījās, tad teica, ka līdz 28. maijam nokārtos, atkal nekā. Gribam, lai kāds vispār noreaģē uz mūsu problēmām."

Starpsezonā "Jūrmala" veica pietiekami nopietnu sastāva komplektāciju, tika aicināti vairāki leģionāri, kas vismaz "uz papīra" lika uzskatīt to par vienu no iespējamajām favorītēm. Tiesa, anonīmais "Jūrmalas" spēlētājs izteicies, ka vārdi bijuši daudz skaļāki par darbiem un kluba pārvalde ir diezgan mīklaina: "Mums nav skaidrības, kas vada organizāciju, ir sajūta, ka visiem ir nospļauties. Ziemā uzradās kaut kāds spānis Gabriels, it kā liels investors un jaunais kluba līdzīpašnieks, teica, ka ir ir plāns veidot FC “Jūrmala” par nopietnu profesionālu klubu, ka ir noslēgts līgums uz desmit gadiem."

"Sākumā it kā viss bija kārtībā, sagatavošanās posmā bija normāls treniņu darbs, bet jau čempionāta pirmajās kārtās sākās naudas aizkavēšanās un tā viss pamazām sakrājās. Patiesībā šķiet, ka tas Gabriels nekas nav. Es ceru, ka viss nokārtosies, taču, reāli spriežot, domāju, ka nekas te vairs nebūs."

Tik pesimistisks skats šoreiz patiešām ir reāls, jo "Jūrmalai" nāksies saņemt tehnisko zaudējumu par "Mettas"/LU spēli, bet atkārtota neierašanās uz spēli var nozīmēt diskvalifikāciju no Virslīgas, kurā tā pagaidām ieņem priekšpēdējo vietu. Nākamais mačs norisināsies 11. jūnijā Liepājā, taču "Jūrmalas" anonīmais spēlētājs "Latvijas Avīzei" izteicies, ka nemaz nezina, vai treniņprocess turpināsies.

Jāatgādina, ka "Jūrmala" tika izslēgta arī Ziemas kausa par nesakārtotu spēlētāju pieteikumu, tiesa, futbola aprindās tika baumots (un ne tikai), ka īstais diskvalifikācijas iemesls bijusi atdotā spēle pret pirmās līgas klubu "Gulbeni" (1:3). LFF Disciplinārlietu komisija arī izteikusi oficiālu brīdinājumu, ka klubam tieks liegta iespēja reģistrēt jaunus spēlētājus, ja netiks nokārtotas esošās parādsaistības. Termiņš šo prasību izpildīšanai bija 30. maijs, un viss liecina, ka tās izpildītas nav, taču oficiālu lēmumu par šo bargo sodu LFF DK vēl izziņojusi nav.

Plašāk par "Jūrmalas" likteni un tās iespējamo aiziešanu no Virslīgas var lasīt šajā materiālā - Beigu sākums jeb pirmais solis pretī deviņu...

Izmantotie resursi:FC “Jūrmala” spēlētājs: Treniņos...Pārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties