11.06.2012. 21:53
Eiropas čempionāta futbolā finālturnīrā pirmajā D apakšgrupas spēlē pirmdien grandu mačā Anglija nospēlē neizšķirti 1:1 (1:1) ar Francijas valstsvienību.

Spēles rezultātu 30.minūtē atklāja Džoleons Leskots, bet 39.minūtē izlīdzinājumu panāca Samirs Nasri.

Spēle sākās mierīgā cīņā, bet pirmos bīstamos momentus desmitminūtes izskaņā veica Francijas izlase - sākotnēji Anglijas izlases vārtsargs Džo Hārts nenoķēra bumbu pēc centrējuma soda laukumā, bet vēl pēc brīža Nasri tālsitiens lidoja tikai nedaudz gar vārtiem.

Savukārt pirmais ļoti reālais vārtu gūšanas moments radās 15.minūtē, kad Džeimss Milners pēc teicamas piespēles nokļuva viens pret franču vārtiem, tomēr viņam neizdevās atklāt rezultātu.

Otrā angļu vārtu gūšanas iespēja nāca 15 minūtes vēlāk un šoreiz tā tika realizēta, kad pēc Stīvena Džerārda izpildīta soda sitiena precīzs ar galvu bija Leskots.

Turpinājumā vairākus bīstamus momentus izveidoja Francijas izlase. Sākotnēji 35.minūtē pēc soda sitiena divreiz pāri sekunžu laikā ar galvu bīstami sita Alū Diarā. Viņa pirmo sitienu Hārts ar grūtībām atvairīja, bet otrais lidoja garām.

Vēl piecas minūtes vēlāk Francija panāca izlīdzinājumu, kad pēc ātras saspēles Nasri ieraidīja bumbu vārtu tuvējā stūrī. Zīmīgi, ka ikdienā Nasri ir Anglijas izlases vārtsarga Hārta kluba biedrs Mančestras «City» komandā.

Pirmais puslaiks arī noslēdzās ar rezultātu 1:1.

Reklāma Otrā spēles daļa sākās ar Francijas izlases uzbrukumiem, bīstamākos izveidojot pašā puslaika sākumā - 49.minūtē Milners neveiksmīgi Haŗtam un pirmais pie bumbas nokļuva Nasri, bet 54.minūtē francūži veica bīstamu centrējumu un Stīvens Džerārds aizsita bumbu prom no savu vārtu priekšas.

Kopumā Francijas izlasei pārsvars piederēja praktiski visu otro puslaiku. Tā spēja izveidot vairākus vārtu gūšanas momentus, bet Anglija sekmīgi nocīnījās aizsardzībā.

Pašā pamatlaika izskaņā jau bīstams moments bija angļiem, kad bīstamu centrējumu autā izsita Filips Meksess. Rezultāts tā arī vairs nemainījās, komandām punktus dalot uz pusēm.

Otrajā mačā plkst.21.45 Kijevā viena no turnīra mājiniecēm Ukraina tiksies ar Zviedrijas izlasi.

Nākamās D grupas spēles risināsies piektdien, kad Francija spēkosies ar Ukrainu, bet Anglija sacentīsies ar Zviedriju.

Francijas izlases sastāvs: Igo Lorī, Matjē Debišī, Filips Meksess, Adils Ramī, Patriss Evrā, Alū Diarā, Samirs Nasrī, Florāns Maludā (Marvēns Martēns, 85.min.), Joāns Kabeī (Hatems ben Arfa, 84.min.), Franks Riberī, Karims Benzemā.

Anglijas izlases sastāvs: Džo Hārts, Glens Džonsons, Džons Terijs, Džoleons Leskots, Ešlijs Kouls, Džeimss Milners, Stīvens Džerārds, Skots Pārkers (Džordans Hendersons, 78.min.), Alekss Oksleids-Čemberlens (Džermeins Defo, 77.min.), Ešlijs Jangs, Denijs Velbeks (Teo Valkots, 90.min.).