11.11.2017. 13:01

Anglijas izlasē vakardienas mačā netrūka jaunu seju ar debitantiem Džordanu Pikfordu un Rubenu Loftusu-Čīku priekšgalā, un britu mediji šo sastāvu nodēvēja par Anglijas vismazāk pieredzējušo izlasi kopš 1980. gada. Taču ar Pikfordu vārtos Anglijai izdevās nospēlēt neizšķirti 0:0 pret pasaules čempioni Vāciju.

Vācija pirmajā puslaikā bija pārliecinoši labāka, taču savas iespējas neprata izmantot, bet Anglijai traumas dēļ malā devās Fils Džounss. Bet otrajā puslaikā angļi pāris reizes lika savu meistarību pierādīt arī Vācijas vārtsargam Markam Andrē ter Štēgenam, kurš palīdzēja Vācijai nospēlēt 0:0. Abu principiālo konkurenču savstarpējos mačos šis ir pirmais bezvārtu neizšķirts kopš 1982. gada.

Bezvārtu neizšķirts arī Polijai un Urugvajai. Polija šo maču aizvadīja ļoti eksperimentālā sastāvā, un abām izlasēm iztrūka to vadošo uzbrucēju – Roberta Levandovska un Luisa Svaresa. Urugvajai gan ierindā bija Edinsons Kavani, bet viņam vārtus gūt Varšavā neizdevās.

Šajā mačā apmēram 60 tūkstoši Polijas līdzjutēju klātienē teica paldies izlases ilggadējam vārtsargam Arturam Borucam, kurš aizvadīja pēdējo spēli izlasē, un "sliktā puiša" slavas apvītais vārtsargs ar asarām acīs simboliski tika nomainīts 44. minūtē. Borucs izlasē aizvadīja 65 spēles un izpelnījās iesauku „Karalis Artūrs”, aizvadot izcilus turnīrus 2006. gada Pasaules kausā un 2008. gada Eiropas čempionātā.

Neizšķirti spēlēja arī Beļģija un Meksika, taču šajā spēlē vārtu guvumu gan netrūka. Pēc pirmā puslaika jau bija 1:1, bet otrajā puslaikā pa diviem vārtiem guva Mančestras „United” uzbrucējs Romels Lukaku un PSV „Eindhoven” uzbrucējs Irvings Lozāno. Beļģijai šī bija 14. nezaudētā spēle pēc kārtas.

Sausās uzvaras tikmēr savā rēķinā ierakstīja Portugāle un Francija. Portugāle ar 3:0 apspēlēja Saūda Arābiju, ar kuru iepriekš neoficiālu treniņmaču (0:2) aizvadīja Latvijas izlase. Eiropas čempione Portugāle šajā mačā neizmantoja savu lielāko zvaigzni Krištianu Ronaldu. Bet Francija ar 2:0 pieveica bez Gereta Beila spēlējušo Velsu, vārtus gūstot Antuānam Grīzmanam un Olivjē Žirū. Velsa turklāt saņēmusi sliktas ziņas no Madrides, kur treniņā jaunu traumu guvis Beils, kurš varētu nespēlēt līdz pat decembrim.

Savukārt šovakar Pasaules kausa atlasē tiks aizvadīta ceturtā spēle Eiropas zonas pārspēlēs – Dānija uzņems Īriju. Dānija pārliecinoši aizvadīja atlases cikla otro pusi un nav zaudējusi deviņās spēlēs pēc kārtas, turklāt prata pārbaudes mačā cīnīties 1:1 ar Vāciju un septembrī savā laukumā ar 4:0 sagraut grupas uzvarētāju Poliju.

Īrija tikmēr spēlējusi krietni nesekmīgāk un otro vietu grupā ieguva ļoti sīvā konkurencē ar Velsu un Austriju. Īrija atlases turnīrā guva tikai piecas uzvaras, kas bija mazākais uzvaru skaits starp UEFA zonā grupu otrajā vietām.

Dānija kopš 1998. gada ir piedalījusies trijos no pieciem PK finālturnīriem, turklāt divreiz arī spējusi izkļūt no grupas, bet Īrija Pasaules kausā nav spēlējusi kopš 2002. gada, kad iekļuva astotdaļfinālā, kurā tikai pēcspēles sitienu sērijā piekāpās Spānijai.