07.09.2013. 00:39
Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā ar pārliecinošu uzvaru izcēlusies Anglijas izlase, kura ar 4:0 pieveica Moldovu un pakāpās uz pirmo vietu H grupā. Pavisam pretējs sniegums Anglijas vēsturiskajai sāncensei Francijai, kurai bezvārtu neizšķirts Tbilisi.

H grupa jau pirms šīs kārtas bija vērojama ļoti saspringta situācija, taču nu trīs vadošās komandas šķir tikai viens punkts. Ukraina savās mājās uzņēma pastarīti Sanmarīno un sagādāja saviem līdzjutējiem jaungada cienīgu uguņošanu, pirotehnikas vietā izmantojot bumbu. Pēc pirmā puslaika 4:0, pēc otrā – 9:0. Ar vārtiem izcēlās astoņi (!) dažādi Ukrainas izlases spēlētāji. Deviņi vārti arī ir Ukrainas izlases rekords FIFA turnīros.

Pārliecinoša uzvara arī Anglijai, kura ar 4:0 sarūgtināja Moldovu. Šajā spēlē lieliski sevi pierādīja Rikijs Lamberts ("Southampton") un Denijs Velbeks ("United"), kuri atbildīgi par trim gūtajiem vārtiem. Ar 15 punktiem angļi pakāpušies uz pirmo vietu, taču savu nākamo spēli aizvadīs jau 10. septembrī Ukrainā, kurā gan zaudēt, gan iegūt varēs ļoti daudz ko.

Spriedzes ziņā daudz interesantāka bija Polijas un Melnkalnes spēle, kurā poļi kompensācijas laikā bija jau gatavi sākt svinēt uzvaras vārtu guvumu, taču izrādījās, ka Jakubs Blaščikovskis bijis aizmugurē, tādēļ vārti netika ieskaitīti, un spēle noslēdzās ar 1:1. Šāds rezultāts vēl neizslēdz poļus no cīņas par finālturnīru, taču izredzes būtiski samazina gan.

Izlases Rez. Vārtu guvēji
Ukraina –Sanmarīno 9:0 (4:0) Devičs 11` Seļezņovs 26` Edmars 32` Kačeridi 45+` 54` Konopļanka 50` Bezuss 63` Fedeckis 74` Rakitskijs 90+3
6. Sanmarīno 7 0 0 7 0:38 0

I grupā sev pirkstos var kost Francijas izlase, kura nav spējusi atslēgt Gruzijas vārtus un nospēlējusi neizšķirti 0:0. Lai arī francūži kontrolēja bumbu lielāko mača daļu, gandrīz vai var teikt, ka uzvarai tuvāk bija laukuma saimnieki, kuri otrajā puslaikā trāpīja pa vārtu stabu. Francijai šī bija jau piektā spēle pēc kārtas, kurā viņi mača beigās lūkojas uz nullīti gūto vārtu ailē, kā arī gandrīz pilnīgi droši viņi var aizmirst par uzvaru grupā, jo Spānija šovakar ar 2:0 uzvarēja Somiju un kopvērtējumā apsteidz francūžus par trim punktiem, bet palikušas vairs tikai divas kārtas, kurā Spānija spēlēs ar Gruziju un Baltkrieviju.

5. Baltkrievija 6 1 1 4 4:10 4

Liela rezultativitāte izpalika arī Latvijas G grupā. Par nelielu pārsteigumu parūpējās Slovākija, kura, pateicoties Viktora Pečovska vārtu guvumam 77. minūtē, pieveica grupas līderi Bosniju un Hercogovinu (1:0). Bosniešiem tas bija pirmais zaudējums šajā atlases turnīrā, taču tas neliedz saglabāt līderpozīcijas. Jau pēc pāris dienām (10.septembrī) viņiem arī būs iespēja revanšēties slovākiem, tiesa, nu jau viņu stadionā.

Punktu ziņā Bosniju gan ir panākusi Grieķija, kura tikai ar pūlēm uzvarēja pundurvalstiņu Lihtenšteinu. Kaismīgajā spēlē tika izdalītas 13 dzeltenās kartītes, kas noveda arī pie diviem noraidījumiem. Spēlēšana 10 pret 10 gan izrādījās neparocīga Lihtenšteinai, kura 72. minūtē ielaida vārtus un piedzīvoja savu piekto zaudējumu turnīrā.

Lihtenšteina-Grieķija 0:1 (0:0) Mitroglou 72`
Bosnija un Hercegovina-Slovākija 0:1 (0:0) Pečovskis 77`
Latvija-Lietuva 2:1 (2:1) Bulvītis 20` Zjuzins 42` -Matulēvičs 44`
1. Bosn. un Herc. 7 5 1 1 23:4 16
2. Grieķija 7 5 1 1 8:4 16
3. Slovākija 7 3 3 1 8:5 12
4. Latvija 7 2 1 4 8:16 7
5. Lietuva 7 1 2 4 5:10 5