14.02.2015. 18:26
Gausi sāka, bet vareni turpināja. Sešu nāciju kausa izcīņas otrās kārtas pirmajā spēlē Anglijas izlase savā laukumā neatstāja nekādas cerības Itālijas izlasei - 47:17. Anglijas izlases labā divus piezemējumus guva Džonatans Džozefs, savukārt Itālijai ar identisku panākumu izcēlās Luka Morizi, kas gan viņa komandu neglāba no pamatīga zaudējuma.

Kārtas pirmajā duelī izteikti favorīti bija angļi. Anglija pamatsastāvā laukumā laida tos pašus 15 spēlētājus, kas pirms nedēļas sāka spēli pret Velsu. Kā saka – uzvarētāji sastāvu nemaina. Savukārt Itālijas izlases virknējumā zināmas korekcijas ieviesa pieredzējušo spēlētāju (abiem vairāk nekā 100 spēļu izlasē) Bergamasko un Bortolami atgriešanās ierindā.

Spēli abas komandas iesāka aktīvi. Pirmo piezemējumu spēlē guva itālieši, kad punktu ļoti dinamiskam uzbrukumam pielika komandas kapteinis Serhio Parisse, kuru kavēt nespēja pat divi angļu spēlētāji. Haimonas realizācijas sitiens nebija precīzs. Pēc piecām spēlētām minūtēm vadībā viesi – 0:5. 13. minūtē Itālijas izlase izveidoja ļoti bīstamu uzbrukumu. Angļiem, lai izvairītos no vēl viena piezemējuma ielaišanas, nācās pielikt lielas pūles. Trauksmaino uzbrukumu izdevās apturēt, taču angļi palika bez sava līdera Maika Brauna, kurš pēc neveiksmīgas sadursmes laukumu atstāja uz nestuvēm. 2014. gada Sešu nāciju turnīra vērtīgākā spēlētāja Brauna vietā laukumā devās Billijs Tvelvtrīss. Līdera zaudējums angļus manāmi saniknoja, komanda sāka spēlēt veiksmīgāk. 20. minūtē Itālijas izlase pārkāpa noteikumus netālu no sava ieskaites laukuma. Džordžs Fords iespēju gūt trīs punktus ar soda sitienu garām nelaida – 3:5. Dažas minūtes vēlāk savu spēku nodemonstrēja angļu smagie uzbrucēji, kas izkārtoja piezemējumu Billijam Vunipolam (8:5). Džordža Forda realizācijas sitiens nebija precīzs. Anglija turpināja savu ofensīvu. 26. minūtē tā vainagojās ar piezemējumu. Spilgtu individuālo meistarību nodemonstrēja Džonatans Džozefs, kuru neviens nespēja kavēt – 13:5. Džozefam tas bija otrais piezemējums šajā turnīrā. Pēc mirkļa precīzs bija arī Forda izpildītais realizācijas sitiens, palielinot savas komandas pārsvaru līdz desmit punktiem. 32. minūtē noteikumus soda sitienam parocīgā vietā pārkāpa angļi, taču Haimonas sistā bumba itāliešiem kārotos trīs punktus neatnesa. Dažas minūtes vēlāk angļi atkal pārkāpa noteikumus laukuma vidusdaļā, Haimona atkal izšķīrās par soda sitienu un atkal sita neprecīzi.

Otrais puslaiks sākās ar pamatīgu angļu ofensīvu. Piecas minūtes nemitīgi veidojuši uzbrukumus, angļi tika pie iespējas izpildīt soda sitienu no ērtas pozīcijas. Džordžs Fords savu iespēju garām nelaida - 18:5. Pēc gūtajiem punktiem angļi nedaudz atslāba, pieļaujot atsevišķas paviršības. Tās maksāja dārgi - 49. minūtē piezemējumu guva Morizi. Tiesa, Haimonas neveiksmes sitienos turpinājās - realizācijas sitiens atkal bija neprecīzs. 54. minūtē Itālijas izlase pārkāpa noteikumus vien dažus metrus no sava ieskaites laukuma. Kamēr itālieši gaidīja, ka angļi izpildīs soda sitienu, Bens Jongs sodu ātri izspēlēja ar kāju un jau pēc mirkļa bumbu piezemēja Itālijas izlases ieskaites laukumā - 23:10. Fords ar precīzu realizācijas sitienu pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem. Angļi turpināja spēlēt aktīvi, liekot Itālijai nemitīgi spēlēt aizsardzībā. 57. minūtē Džordžs Fords tika pie iespējas no ērtas pozīcijas izpildīt soda sitienu. Vēl trīs punkti angļiem - 28:10. Angļi, 80 000 skatītāju spārnoti, turpināja aktīvi uzbrukt. 60. minūtē atkal nevienam nebija pa spēkam apturēt vareno Džonatanu Džozefu, kurš guva savu otro piezemējumu spēlē un trešo visā turnīrā. Fords iesita arī realizācijas sitienu un tika nomainīts pret Eiropas un, iespējams, arī pasaules skandalozāko regbistu Deniju Kipriani, kurš Sešu nāciju kausa izcīņā nebija spēlējis kopš 2008. gada. Jau pēc nepilnas minūtes Kipriani laukumā pierakstījās ar piezemējumu, kuru viņam izkārtoja Džonijs Mejs. Pats Kipriani iesita arī realizācijas sitienu. 63. minūtē jau 42:10. Dažas minūtes vēlāk ar "atgriešanās piezemējumu" atzīmējās veterāns Niks Īsters, kurš izlases redzeslokā nebija kopš 2011. gada Pasaules kausa, taču tika izsaukts neilgi pirms šā gada Sešu nāciju turnīra daudzo savainojumu dēļ. Kipriani izpildītais realizācijas sitiens nebija precīzs. Par spīti lielajai rezultāta starpībai, Itālija turpināja cīnīties. Par to viņi tika atalgoti ar piezemējumu pašā spēles izskaņā, kad otro piezemējumu spēlē guva Morizi. Precīzs bija arī Alana realizācijas sitiens no ārkārtīgi neparocīgas pozīcijas. Tas arī bija spēles pēdējais akords. Anglija savā laukumā svinēja pārliecinošu uzvaru pār turnīra pastarīti.

Anglija – Itālija 47:17 (15:5)Piezemējumi: B. Vunipola 23', Džozefs 26' 60', B.Jongs 54', Kipriani 63', Īsters 68' - Parisse 3', Morizi 49', 78'Soda sitieni: Fords 20', 45' –Realizācijas sitieni: Fords 28', 55', 57', Kipriani 64' - Alans 79'Anglija: 1. Mārlers (17.M.Vunipola), 2. Hārtlijs (16. T.Jongs), 3. Kouls (18. Brūkss), 4. Etvuds (19.Īsters), 5. Kruiss, 6. Haskels (20. Krofts), 7. Robšovs, 8. B.Vunipola, 9. B. Jongs (21. Viglsvorts), 10. Fords (22. Kipriani), 11. Mejs, 12. Barels, 13. Džozefs, 14. Votsons, 15. Brauns (23. Tvelvtrīss).Itālija: 1. de Marči (17. Agvero), 2. Džiraldīni (16. Maniči), 3. Kastrodžiovani (18. Čistolīni), 4. Biadži, 5. Bortolami (19. Furno), 6. Bergamasko, 7. Minto (20. Vunisa), 8. Parisse, 9. Gori (21. Palacani), 10. Haimona (22. Alans), 11. Venditi, 12. Masi, 13. Morizi, 14. Zarto, 15. Makklīns.

Jau plkst. 19:00 dienas un kārtas centrālā spēle. Dublinā spēkiem mērosies Īrija un Francija. Tiešraide "France 2" kanālā.