11.02.2017. 20:51

Spēle jau no paša sākuma bija divu spēkos līdzvērtīgu komandu spēkošanās, kurā vairāk dominēja spēka cīņa. Pirmie ar soda sitienu vadībā izvirzījās velsieši (3:0), taču Anglija prata atbildēt ne tikai ar to pašu, bet arī Bena Janga piezemējumu, panākot 3:8.

Pirmā puslaika izskaņu gan labāk aizvadīja Velsa. Vispirms Halfpenijs atguva trīs punktus ar soda sitienu, bet puslaika izskaņā Rīss Vebs ar Liamu Viljamsu izspēlēja elegantu kombināciju, kas atnesa piezemējumu. 13:8 - pēc pirmajām 40 minūtēm vadībā mājinieki.

Otrajā puslaikā spēle kļuva vēl noslēgtāka. Abas komandas apmainījās ar precīziem soda sitieniem, un, pēdējām 10 minūtēm sākoties, rezultāts 16:11. 71. minūtē Farels trīs punktus angļiem atspēlēja, taču galvenie notikumi vēl bija tikai priekšā. Piecas minūtes pirms spēles beigām Velsa atvairīja angļu ofensīvu, atguva bumbu, taču sekoja taktiski neveiksmīgs Dena Bigara sitiens ar kāju, kuru jau pēc mirkļa ar piezemējumu noslēdza Eliots Deilijs. Farels iesita sarežģītu realizācijas sitienu, panākot 16:21.

Velsai vēl bija nedaudz laika, lai atspēlētos, taču līdz reālai iespējai apdraudēt angļu ieskaites laukumu velsieši netika. Līdz ar to jau ceturto gadu pēc kārtas dueļa uzvarētāju godā Anglija.

Piezemējumi: L. Viljamss 38' - B. Jangs 18', Deilijs 76'Realizācijas: Halfpenijs 39' - Farels 78'Soda sitieni: Halfpenijs 3', 23', 61' - Farels 11', 56', 71'

Svētdien, otrās kārtas noslēdzošajā spēlē, Francija Parīzē uzņems Skotiju. Spēles sākums - plkst. 17:00. Maču tiešraidē varēs vērot "Viasat Sport Baltic" un "Viaplay".