05.09.2015. 21:17
Anglijas futbola izlase šodien viesos pārliecinoši pārspēja Sanmarīno izlasi (6:0), turpinot savu perfekto bilanci atlases ciklā, kurā jau šobrīd garantējusi vismaz otro vietu un piedalīšanos 2016. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Veins Rūnijs ieradās Sanmarīno ar konkrētu mērķi - viņam pirms šī mača bija 48 vārti izlases rindās, bet rekords piederēja Bobijam Čarltonam, kurš savas izcilās karjeras laikā Anglijas izlasē bija sasitis 49 vārtus. Pārējais Anglijas izlases sastāvs bija visai eksperimentāls, kas gan pret Sanmarīno bija visai saprotami.

Rūnijam jau pašā sākumā radās iespēja gūt savus 49. vārtus, kad uz Sanmarīno vārtiem tika nozīmēta pendele, un "Manchester United" uzbrucējs nekļūdījās. Līdz otrajiem vārtiem angļiem gan bija jāpagaida krietns laiciņš, turklāt tobrīd bumbu savos vārtos raidīja Sanmarīno futbolists Kristians Broli.

Rūnijs Čarltona rekordu šodien tikai atkārtoja, nevis pārsniedza, jo 58. minūtē viņu nomainīja Harijs Keins, un tad arī sākās Anglijas īstais ieskrējiens. Vārtus gan pats Keins, vēl divus iesita arī uz maiņu nākušais Teo Volkots, un Anglija svinēja graujošu uzvaru 6:0. Rezultāta starpība gan šoreiz mazsvarīga, jo iegūtie trīs punkti ļauj Anglijas izlasei jau šobrīd garantēt vietu "Euro 2016" finālturnīrā. Teorētiski slovēņi viņus vēl var panākt, taču savstarpējos mačos angļi ir uzvarējuši. Anglija ir pirmā no kvalifikācijas cikla izlasēm, kurai izdevies garantēt vietu grupas divniekā.

E grupā izspēlēts arī Baltijas duelis, kurā svarīgus trīs punktus paņēma Igaunija, pieveicot Lietuvu ar 1:0. Igauņi vismaz uz brīdi pacēlušies uz trešo vietu grupā un joprojām var tīri reālistiski domāt par vismaz "play-off" sasniegšanu, kamēr cerīgi ciklu sākušie lietuvieši nokļuvuši daudz drūmākā situācijā.

C grupā svarīgu uzvaru izcīnīja arī Ukraina, kura jau pirmajā puslaikā sasita trīs vārtus baltkrieviem un pēc tam savu pārsvaru noturēja, uzvarot ar 3:1. Ukraiņi, kuri pavasarī draudzības spēlē cīnījās 1:1 ar Latviju, ieņem stabilu vietu labākajā trijniekā un tagad punktu ziņā panākuši Spāniju, kurai gan vēl šīs kārtas spēle jāaizvada (vakarā pret Slovākiju). Savukārt Luksemburga uz grupas pēdējo vietu nostūmusi Maķedoniju - lai arī spēles gaitā maķedonieši uzbruka vairāk, kompensācijas laika otrajā minūtē vienīgos vārtus guva Luksemburga, gūstot uzvaru 1:0.

G grupā Krievijas izlase uzlabojusi savas pozīcijas, savā laukumā ar 1:0 pārspējot ne visai iespaidīgo sniegumu parādījušo Zviedrijas izlasi. Tagad abas šķir vairs tikai viens punkts. Uzvaras vārtus Krievijas izlasē guva Artjoms Dzjuba, "Zenit" uzbrucējs, bet Zviedrijai šis ir pirmais zaudējums šajā atlases ciklā, kurš nostiprinājis Austrijas līderpozīcijas.

Laiks Grupa Spēle Rez. Vārtu guvēji
19:00 E grupa Sanmarīno - Anglija 0:6 (0:2) Rūnijs 13` (11m) Broli 30` (s.v.) Bārklijs 46` Volkots 68` 78` Keins 77`
19:00 C grupa Luksemburga - Maķedonija 1:0 (0:0) Tils 90+2`
19:00 C grupa Ukraina - Baltkrievija 3:1 (3:0) Kravetss 7` Jarmolenko 30` Konopļanka 40` (11m)
19:00 E grupa Igaunija - Lietuva 1:0 (0:0) Vasiļjevs 71`
19:00 G grupa Krievija - Zviedrija 1:0 (1:0) Dzjuba 38`
21:45 C grupa Spānija - Slovākija
21:45 E grupa Šveice - Slovēnija
21:45 G grupa Austrija - Moldova
21:45 G grupa Melnkalne - Lihtenšteina