11.06.2016. 23:49
Eiropas čempionāta B grupas spēlē Anglija nespēja nosargāt minimālu pārsvaru pret Krieviju un ielaida vārtus kompensācijas laikā, spēlējot neizšķirti 1:1.

Anglijai līdz šim Eiropas čempionāta finālturnīru pirmās spēles bijušas pagalam neveiksmīgas. Proti, angļi vēl nekad nebija uzvarējuši savu pirmo turnīra maču, zaudējot četrus no astoņiem. Krievija savukārt visai bieži piedalījusies Eiropas čempionātos un 2008. gadā pat tika sasniegts pusfināls. Krievi pirms finālturnīra palika bez sava vienīgā balsta pussarga Igora Deņīsova, kā arī čempionātu izlaidīs Alans Dzagojevs un Deniss Čeriševs no ‘’Real Madrid’’. Angļiem savukārt turnīru izlaiž Denijs Velbeks, tomēr uzbrukuma līnija šogad Anglijai ir pietiekoši spēcīga, tādēļ Velbeka iztrūkums nebūs tik jūtams.

Spēles ievads bija nedaudz haotisks, tomēr Anglija lēnām pārņēma spēles iniciatīvu savās rokās. Pirmo sitienu otrajā minūtē izpildīja talantīgais Dele Ali, taču bumba aizlidoja nedaudz garām vārtiem. Pēc īsa brīža lielisku mesitarību nodemonstrēja Kails Volkers, kurš apmānīja pretspēlētāju un piespēlēja Adamam Lalanam, tomēr spēcīgu uzbrūkošā pussarga raidījumu atsita Igors Akinfejevs. Angljia turpināja dominēt un pēc stūra sitiena ar galvu uzsita Gerijs Keihils, taču virsū vārtsargam. Arī krievi atbildēja ar bīstamu epizodi, kad pēc centrējuma spēcīgi bumbu ar galvu sita Sergejs Ignaševičs.

Puslaika turpinājumā Anglija nemazināja savus apgriezienus un daudz uzbruka, taču allaž nedaudz pietrūka, lai uzbrukumus noslēgtu rezultatīvi. Akinfejevam pirmajā puslaikā bija ļoti daudz darāmā, savukārt Anglijas rindās redzamākais futbolists bija malējais aizsargs Kails Volkers, kurš izveidoja virkni bīstamu uzbrukumu. Jāatzīst, ka visai nemanāms bija komandas kapteinis Veins Rūnijs un daudz darba vārtos nebija Džo Hārtam.

Otrais spēles nogrieznis iesākās ar ātru Krievijas uzbrukumu, kuru gan angļi veiksmīgi neitralizēja. Mirkli vēlāk Anglija tika pie soda sitiena iespējas, kuru devās izpildīt Daiers un Rūnijs. Pēc nelielām apspriedēm Rūnijs izšķīrās izdarīt sitienu pats, tomēr bumba aizlidoja nedaudz garām vārtiem. Krievija pēc tam veica dažus uzbrukumus, kuri gan nebija sekmīgi. Pēc ilgākas Anglijas izlases ofensīvas pretuzbrukumā aizskrēja Krievija, kad praktiski bez ieskrējiena pa Hārta vārtiem uzsita Smolovs, tomēr bumba aizlidoja pavisam nedaudz garām vārtu stabam.

Līdz spēles beigām bija atlikušas 20 minūtes un Anglijai vairs nebija atpakaļceļa. Komanda metās uzbrukumā un piespēli krievu soda laukumā saņēma Rūnijs, kurš spēcīgi sita pa vārtiem, tomēr līmenī joprojām bija Akinfejevs, atvairot sitienu. Pēc mirkļa pie Krievijas soda laukuma tika nogāzts Dele Ali, par ko tiesnesis piešķīra soda sitienu. Atkal pie bumbas stājās Daiers un Rūnijs, tomēr šoreiz sitienu izpildīja Daiers, triecot bumbu tālajā vārtu stūri un neatstājot nekādas cerības Akinfejeam - 1:0! Nedaudz vēlāk Anglija izspēlēja līdz tukšiem vārtiem, tomēr iepriekš Keinam tika fiksēta aizmugure. Tuvojoties spēles noslēgumam, angļi zaudēja koncentrēšanos un pēc standartsituācijas pienācīgi nepiesedza Krievijas spēlētājus un ielaida vārtus, kad ar precīzu sitienu izcēlās Ščeņņikovs - 1:1.

Vārti: Daiers 73' – Ščeņņikovs 90+2'Brīdinājumi: Keihils 62’Anglija: Hārts – Rouzs, Keihils, Volkers, Smolings – Daiers, Rūnijs (Vilšīrs 77'), Ali – Sterlings, Lalana, KeinsKrievija: Akinfejevs – Smoļņikovs, Ščeņņikovs, Ignaševičs, Berezutskis – Šatovs, Noišteters, Kokorins, Golovins (Širokovs 76') – Smolovs, DzjubaGalvenais tiesnesis: Nikolā Ricoli (Itālija)