25.06.2016. 22:49
Šovakar ar spēli starp mājniekiem angļiem un viņu kaimiņiem īriem noslēdzās pasaules čempionāts U-20 vecuma grupā. Anglijas izlase finālspēlē uzvarēja ar 45:21, bet par mača labāko spēlētāju nosauca Hariju Malinderu.

Pasaules čempionātā šogad neiztika bez pārsteigumiem un viens no tiem bija Īrijas izlases nokļūšana finālā, jo viņi grupu turnīrā tika galā gan ar titulēto Jaunzēlandes izlasi, gan arī ar Velsas jauno regbija paaudzi, kas vēl pavisam nesen triumfēja Sešu nāciju kausā. Angļu dalība finālā gan bija gaidāma un ne tikai tāpēc, ka viņi spēlēja savās mājās, bet arī tāpēc, ka viņi rādīja vispārliecinošāko sniegumu visa turnīra gaitā.

Spēle starp Angliju un Īriju, tāpat kā viss čempionāts, norisinājās Anglijā un tāpēc šīs valsts regbisti jau no pašām pirmajām finālmača minūtēm ar saimnieku tvērienu ķērās pie mača galveno problēmu risināšanas, proti, punktu gūšanas un cīņas par uzvaru.

Spēle lēni, bet pārliecinoši virzījās uz Īrijas laukuma pusi un tas bija tikai laika jautājums, kad Anglija gūs savus pirmos punktus. Šis brīdis pienāca 13. minūtē, bet nākamajās 17 mača minūtēs mājnieki guva vēl 14 punktus, pārliecinoši vadot maču un kontrolējot gan laukumu, gan bumbu. Piezemējumi Džozefa Marčanta, Kaluma Čika un Hjuva Teilora kontā, bet Harijs Malinders bija precīzs visos realizācijas sitienos.

Otrais puslaiks sākās ar ātru Malindera piezemējumu, rezultātam kļūstot 28:0. Tas, iespējams, mazliet atslābināja mājniekus un īriem parādījās iespēja vismaz kādu punktu atspēlēt un viņi to arī izdarīja – piezemējums Adama Makbernija kontā. Tas gan tikai iesāka otrā puslaika ralliju, jo vēlāk sekoja vēl viens Malindera piezemējums uz ko īri arī drīz atrada atbildi, jo ieskaites zonā bumbu nogādāja Šeins Deilijs.

Tiesa, īru piedāvātais spēles temps nebija pa spēkam viņiem pašiem, tādēļ drīz vien kļuva skaidrs, ka angļiem nebūs lielu problēmu ar uzvaras noturēšanu. Mača izskaņā viesi vēl gan piezemējumu guva, taču tā jau bija tikai formalitāte. Anglija uzvarēja ar 45:21 un izcīnīja savu trešo U-20 pasaules čempionu titulu komandas vēsturē un trešo pēdējo četru gadu laikā. Par spēles labāko regbistu atzina Hariju Malinderu.

Spēlē par trešo vietu Argentīna neatstāja nekādas cerības DĀR jaunajai paaudzei, uzvarot tos ar 49:19, tādējādi uzstādot savu visu laiku labāko rezultātu U-20 pasaules meistarsacīkstēs. Savukārt, ja mēs pievēršamies komandām, kuras nespēja kvalificēties izslēgšanas mačiem, lai cīnītos par zeltu, tad, protams, vislielākā uzmanība bija Jaunzēlandes un Austrālijas mačam, jo abu regbija lielvalstu jaunās paaudzes šo turnīru izgāza un pēdējā spēlē, turklāt pret tik principiāliem pretiniekiem, uzvara bija tikpat kā obligāta abām pusēm.Jaunzēlandieši gan beigu beigās izrādījās veiksmīgāki un svinēja panākumu ar 55:24. Tomēr, lai arī pēdējās divās spēlēs "Baby blacks" izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras, augstāk par piekto vietu viņi nespēja pakāpties un tas šai komandai ir visu laiku sliktākais rādītājs.

Tāpat ir jārunā par Japānas un Itālijas maču, jo tajā izšķīrās pēdējās vietas liktenis, kas vienlaicīgi arī nozīmē izkrišanu uz zemāku līmenī. Spēlē uzvarēja itāļi ar 41:17 un aizsūtīja japāņus uz "World Rugby" U-20 Trofejas izcīņas turnīru. Viņu vietā uz 2017. gada čempionātu, kurš norisināsies Gruzijā, dosies šī paša turnīra šī gada uzvarētāji, Samoa regbisti.