05.02.2015. 15:22
16 gadus vecā Latvijas daiļslidotāja Angelina Kučvaļska sarunā ar Sportacentrs.com atklāj, ka viņas tuvākais mērķis ir iekļūt starp 24 labākajām sportistēm marta beigās gaidāmajā pasaules čempionātā.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiādē Angelina Kučvaļska startēja ne visai veiksmīgi un ieņēma 5. vietu, taču jau pēc dažām dienām pārsteidza Eiropu, savā debija pieaugušo sacensībās kontinenta meistarsacīkstēs Stokholmā izcīnot 7. vietu. Izskaidrojuma šādām svārstībām nav arī trenerei Jekaterinai Platonovai, kura gan norāda uz dažādiem blakus apstākļiem (treniņu trūkums pirms mačiem, ilgais ceļš uz sacensību vietu, pirmais starta numurs), kas varēja ietekmēt jaunās sportistes sniegumu.

Pati Angelina norāda, ka jau iepriekš vairāk domājusi par startu Eiropas čempionātā, tomēr nenoliedz, ka ietekmējis arī sarežģītais ceļš no viesnīcas un sacensību vietu. "Katru dienu līdz ledus hallei bija jābrauc pusotru stundu. Kamēr aizbrauc līdz hallei, esi paspējusi pārdomāt visu ko vajag un ko nevajag. Eiropas čempionātā bija vieglāk. Viss bija tuvu. Ja vien gribēju, varu aiziet uz viesnīcas numuriņu un pagulēt, turpretī olimpiādē visu dienu nācās pavadīt ledus hallē. Taču man nebija bail startēt ne olimpiādē, ne Eiropas čempionātā."

Jaunā sportiste atzīst, ka, ieraugot konkurentes, kuras līdz tam redzētas vien televīziju ekrānos, viņa nav samulsusi. "Viņas ir tādi paši normāli cilvēki, kā es. Turklāt Eiropas čempionātā bija ļoti viegla un patīkama atmosfēra, neizjutu nekādu spiedienu. Protams, ka varēju nostartēt vēl labāk, jo kļūdas bija, tomēr starts bija labs, gandrīz tāda kā izslidošanās."

"Treniņos ļoti labi bija tas, ka bija atsevišķais ledus, uz kura varēju darboties viena pati kopā ar treneri. Nekādu papildus uzmanību no citu valstu treneriem vai sportistēm neizjutu. Protams, dažas sportistes un treneri apsveica, tomēr nekādu īpašu uzmanību nemanīju," saka Angelina, bet trenere piebilst, ka pēc sarunām ar citu valstu kolēģiem sapratusi - viņi ir šokā, ka jaunā un talantīgā sportiste ir no Latvijas.

"Mans tuvākais mērķis ir iekļūt starp 24 labākajām sportistēm pasaules čempionātā, kas marta beigās risināsies Šanahajā. Pirms tam vēl ir pasaules junioru čempionāts, taču tajā nestartēšu, jo no Latvijas brauks cita meitene - Diāna Ņikitina," stāsta Kučvaļska. "Bet mans sapnis ir nokļūt olimpiskajās spēlēs."

Angelina neslēpj, ka šajā sezonā daudz nācies kavēt mācības Rīgas 92. vidusskolā, taču skolotāji pret jauno sportisti izturas saprotoši. "Es cenšos un ar atzīmēm ir OK, lai gan pirmoreiz manā liecībā bija pāris "sešinieki". Pēc vidusskolas beigšanas labprāt izmācītos par treneri, bet pēc tam varētu domāt arī par otru augstāko izglītību."Daugavpils Individuālo sporta veidu skola Kandavas 17, Daugavpils, LV-5401
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties