20.05.2015. 12:43
Latviešu basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota pēc sešu gadu pārtraukuma atgriezusies Latvijas izlasē. Viņa LTV raidījumam «Rīga Panorāma» atklāja, ka grūti pierast pie valstsvienības veterānes statusa. «Kad ierados pirmajā treniņā, biju šokā,» viņa sacīja.

  • Jēkabsone-Žogota pēc sešu gadu pārtraukuma atgriežas Latvijas valstsvienībā 2015. g. 23. aprīlis

«Ar Guntu Baško-Melnbārdi klusībā ceram uz olimpiskajām spēlēm aizbraukt,» neslēpa 31 gadu vecā Jēkabsone-Žogota. Olimpiskajām spēlēm automātiski kvalificējās Eiropas čempiones, un vēl piecas spēcīgākās komandas ceļazīmes sadalīs kvalifikācijas turnīrā.

Jēkabsone-Žogota ar gūtiem 1956 punktiem ir visu laiku rezultatīvākā Latvijas valstsvienības spēlētāja.

«Kad ierados pirmajā treniņā, biju šokā,» viņa sacīja.

«Agrāk biju viena no jaunākajām, bet tagad ar Guntu esam vecākās. Ir tik ļoti nepierasti!

Tāpēc sajūtas ir divējādas, jo jāpielāgojas vairāk jaunajām meitenēm. Nejūtos pārāka par citām, daru to, ko visas pārējās, un nekur neizceļu sevi.»

Izlasē viņa debitēja 2000. gadā.

Eiropas čempionātā, kas sāksies 11. jūnijā, Latvijas izlasei būs četras spēles četrās dienās, kurās jātiekas ar Serbiju, Horvātiju, Krieviju un Lielbritāniju. «Esam jauna komanda, tādēļ būs labi.»

«Ar visām komandām varam cīnīties. Zinu, ka serbietes ir spēcīgas. Pagaidām viss iet uz to, ka mums ir jātiek ārā no grupas. Rit aktīvs sagatavošanās posms, treniņi. Galvenais izpildīt trenera Zvirgzdiņa stratēģijas,» sacīja Jēkabsone-Žogota.

Krievijas kluba Kurskas «Dinamo» komandā latvieti uzskata par savējo. Algu viņa saņem eiro, tādēļ Krievijas rubļa krīze viņu neietekmē.Ogres namsaimnieks, SIA, Struktūrvienība Neptūns Meža prospekts 9, Ogre, Ogres n., LV-5001
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties