17.07.2016. 09:52
Labi Eiropas čempionāta (SEC) pirmo finālposmu aizvadīja viens no Latvijas labākajiem spīdveja meistariem Andžejs Ļebedevs - sacensībās Gistrovas mototrekā Vācijā viņš ieguva 8 punktus un atrodas pagaidām diezgan plašajā līderu grupā.

Sākums Andžejam nesanāca, jo savā pirmajā braucienā viņš palika bez punktiem - ceturtais. Taču tas arī bija Ļebedeva sliktākais brauciens šajās sacensībās. Nākamajā braucienā zaudēts tikai aizpagājušā gada pasaules vicečempionam polim Kšištofam Kaspžakam. Lielisks Andžejam bija viņa trešais brauciens, kurā daugavpilietis pārspēja gan trīskārtējo pasaules čempionu dāni Nikiju Pedersenu (pēc brauciena tika diskvalificēts par mototreka iekšmalas šķēršošanu ar abiem riteņiem), gan pašreizējo Eiropas čempionu Emīlu Saifutdinovu, gan dāni Leonu Madsenu, kurš pērn Rīgā uzvarēja GP pretendentu pusfinālā. Tad sekoja vēl divi un viens punkts. Vispirms Ļebedevs piekāpās tikai mājiniekam Kaiam Hukenbekam, kurš lieliski izmantoja vietējā mototreka īpatnības un sagādāja lielāko pārsteigumu - 23 gadus vecais 2013. un 2014. gada Vācijas čempions ieguva 9 punktus, ieņēma 3. vietu un tas ir lielākais panākums viņa karjerā (Hukenbeks startēja ar wild card, tā ka nākamajos trijos finālposmos nepiedalīsies). Savā pēdējā braucienā Andžejs piekāpās nesenā Lielbritānijas GP posma uzvarētājam Antonio Lindbekam un Martinam Vaculikam.Jau sacensību gaitā ik pa laikam uzlija, bet to beigās lietus kļuva arvien stiprāks. Ja pusfinālu vēl izdevās aizvadīt (finālā jau bija pirmo divu vietu ieguvēji pēc 20 braucieniem Vaculiks un Kaspžaks, bet pusfinālā pirmie bija poļi Janušs Kolodzejs un Pšemislavs Pavļickis), tad finālu vairs nebija iespējams aizvadīt...Otrais finālposms risināsies 6. augustā Daugavpilī, bet pirms tā līderu grupa ir diezgan plaša - 12 punkti ir Vaculikam, 11 - Kaspžakam, pa 9 - Hukenbekam, Kolodzejam un Pavļickaim, pa 8 - Lindbekam, Ļebedevam, čeham Vāclavam Milikam un pašreizējam Eiropas čempionam Saifutdinovam.Gistrovā savainojuma dēļ nestartēja Grigorijs Laguta, taču 6. augustā Daugavpilī viņš jau visticamāk brauks. Mūsējiem jāizlemj, kurš startēs ar wild card jeb īpašo ielūgumu.

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301