16.12.2012. 23:38

Daugavas sporta nama audzēknis Andris Kehris (200/21.04.1994) sestdien, 15. decembrī, tika pieteikts NCAA pirmās divīzijas basketbola komandas "Vanderbilt Commodores" sastāvā, debijas reizē 9880 skatītāju klātbūtnē izejot laukumā mājas spēlē Nešvilā pret "Alabama A&M" augstskolu. Mājinieki svinēja uzvaru ar rezultātu 71:46, debitantam minūtes laikā izcīnot vienu atlēkušo bumbu un saņemot vienu personisko piezīmi.

Kehris ir otrais Latvijas basketbolists, kura pārstāvētā komanda 2013. gada sezonā spēlē “Southeastern Conference” - vienā no sešām vadošajām NCAA konferencēm. Uzbrūkošā aizsardze Liene Priede pārstāv “Mizzou Tigers” sieviešu basketbola komandu, kura SEC sacenšas pirmo gadu. Vadošās konferencēs spēlē Haralds Kārlis (Big East), Oto Ošenieks un Linda Rubene (Big Ten).

2012. gada sezonā Kehris piedalījās Swedbank LJBL sacensībās, pārstāvot DSN U19 komandu, kas trenera Mārtiņa Fomina vadībā uzvarēja regulārajā sezonā, bet finālos ierindojās trešajā vietā. Spēlētājs laukumā izgāja astoņās spēlēs, vidēji 18:53 minūtēs guva 6,0 punktus un izcīnīja 3,0 atlēkušās bumbas, bet LBL otrās divīzijas turnīrā 24:47 minūtēs atzīmējās ar 5,4 punktiem un 3,5 bumbām zem groziem. Kehris nepiedalījās LJBL finālos.

2010. gadā basketbolists Latvijas kadetu komandas sastāvā spēlēja Eiropas U16 čempionātā Melnkalnes pilsētā Barā. Latvijas izlase treneru Raivo Otersona, Guntara Jonāna un Aigara Brigmaņa vadībā ierindojās četrpadsmitajā vietā, bet centra spēlētājs Kehris vidēji 18,4 minūtēs atzīmējās ar 3,6 punktiem un 2,3 atlēkušajām bumbām. Pirms tam Kehris spēlēja Baltijas jūras kausa izcīņā Tallinā un tradicionālajā “Bellegarde” kadetu turnīrā Francijā. Pērn spēlētājs tika iekļauts U18 izlases kandidātu sarakstā.

“Southeastern Conference” (SEC) ir viena no sešām vadošajām NCAA konferencēm

Vanderbilta Universitāte tika dibināta astoņus gadus pēc Amerikas Pilsoņu kara (American Civil War) ar tālaika ASV bagātākā cilvēka, dzelzceļu un kuģniecības magnāta Kornēliusa Vanderbilta atbalstu. Tenesī pavalsts pilsētā Nešvilā izvietotā augstskola nākamgad atzīmēs 140 gadu jubileju. Tajā mācās studenti no 90 valstīm. Absolventu vidū ir septiņi Nobela prēmijas laureāti, skolā mācījies bijušais ASV viceprezidents Als Gors.

“Vanderbilt” ir vienīgā privātā augstskola “Southeastern” konferencē. Universitātes basketbola komandas spēlē 1952. gadā celtajā “Memorial Gym” zālē (14 136 skatītāju vietas). Galvenais treneris Kevins Stallings (Purdue 1982) komandu trenē no 1999. gada, sasniedzot bilanci 262-159. Trenera vadībā “Vanderbilt” pēdējos trīs gadus kvalificējušies NCAA čempionātam, turklāt 2012. gadā uzvarēja SEC finālturnīrā un nacionālajā čempionātā iekļuva trešajā kārtā.

Kehra uzvārds komandas pieteikumā iekļauts pēc rudens semestra beigām.

Izmantotie resursi:Andris Kehris Stats, News, Videos, Highlights,...