25.01.2014. 14:52
Pasaules kausa izcīņas noslēdzošā posma sacensībās Siguldā, kas vienlaikus ir arī Eiropas čempionāts, kamaniņu sportā divnieku ekipāžām uzvaru izcīnīja Itālijas kamaniņu sportisti Kristians Oberštols / Patriks Grūbers. Andris un Juris Šici izcīnīja piekto vietu. Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš aizvadīja teicamu otro braucienu, pakāpjoties uz devīto vietu abu braucienu kopvērtējumā.

Šīs nedēļas nogalē Siguldā norisinās 45. Eiropas čempionāts kamaniņu sportā, kurš ir arī Pasaules kausa izcīņas devītais, noslēdzošais posms. Posmā Siguldā nestartē spēcīgākie Vācijas kamaniņu sportisti, divnieku ekipāžu konkurencē nestartēja Tobiass Vendls / Tobiass Arlts un Tonijs Egerts / Saša Benekens. Vendls / Arlts jau iepriekš nodrošinājuši uzvaru Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā.

Jau iepriekš dalību pamatsacensībām bija nodrošinājuši Andris un Juris Šici. Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš Nāciju kausa izcīņā izcīnīja otro vietu, kas ļāva kvalificēties Pasaules kausa izcīņas pamatsacensībām.

Sacensību pirmajā braucienā labāko rezultātu sasniedza Kristians Oberštols / Patriks Grūbers. Nieka sekundes tūkstošdaļu Oberštolam / Grūberam zaudēja Vladislavs Južakovs/Vladimirs Mahnutins (Krievija). Trešo rezultātu braucienā sasniedza olimpiskie čempioni Andreass un Volfgangs Lingeri (Austrija).

Andris un Juris Šici sasniedza sesto rezultātu pirmajā braucienā, sacensību līderiem zaudējot 0.161 sekundi. Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš pieļāva virkni kļūdu, kas pirmajā braucienā deva vien 14. rezultātu.

Otrajā braucienā jaunu trases rekordu sasniedza gan Oberštols / Grūbers, gan Lingeri (41.692 sekundes). Divu braucienu summā uzvaru izcīnīja Oberštols / Grūbers, kas par 0.046 sekundēm pārspēja Južakovu / Mahnutinu. Otrajā braucienā krievu sportistiem ceturtais rezultāts. Trešo vietu saglabāja Lingeri (+0.079 sekundes).

Andris un Juris Šici otro braucienu aizvadīja visai veiksmīgi, vien trases lejasdaļā koriģējot nedaudz ar kāju, kas braucienā deva piekto vietu, kas divu braucienu summā ļāva pakāpties uz piekto vietu.

Oskars Gudramovičs / Pēteris Kalniņš otrajā braucienā vairs neatkārtoja iepriekš pieļautās kļūdas, aizvadīja atzīstamu braucienu (sestais rezultāts), kas divu braucienu summā ļāva pakāpties uz devīto vietu.