09.06.2013. 00:13
Latvijas riteņbraucējs Reinis Andrijanovs no «Alpha Baltic/Unitymarathons.com» komandas sestdien izcīnīja sesto vietu «Rīga-Jūrmala Grand Prix» velosacensībās (UCI kat.1.1).

Jau no pirmajiem kilometriem sacensībās bija daudzi aizbēgšanas mēģinājumi, tomēr vissekmīgākais tas izvērtās pazīstamajam vācietim Štefanam Šūmaheram («Christina Watches») un krievam Artjomam Ovečkinam («Rusvelo»). Viņu atrāviens bija arī lielāks par divām minūtēm, tomēr grupa nevēlējās ļaut viņiem finišēt divatā. Sākotnēji pēc tehniskas kļūmes uz peletonu nācās pārslēgties krievam, bet pāris kilometrus pirms finiša tika noķerts arī Šūmahers, tāpēc sportistu sagaidīja grupas finišs.

168 kilometrus garās distances noslēgumā sekmīgākais bija itālis Frančesko Kiki no «Vini Fantini-Selle Italia» komandas, kuram sekoja Marko Benfato no «Astana Continental» vienības un Igaunijas izlasi pārstāvošais Martins Lāss. Savukārt labākais no latviešiem bija sestajā vietā finišējušais Andrijanovs.

Lielajā grupā finišēja 33 sportisti un tajā bija vēl astoņi latvieši - Indulis Bekmanis («Alpha Baltic/Unitymarathons.com») un Aleksejs Saramotins (Latvija) izcīnīja attiecīgi 15. un 16.vietu, Armands Bēcis («Rietumu-Delfin») palika 21.vietā, Andris Smirnovs («Doltcini Flanders») ieņēma 24.vietu, «Rietumu-Delfin» braucēji Toms Skujiņš un Krists Neilands palika 26. un 27.vietā, bet «Alpha Baltic/Unitymarathons.com» sportisti Emīls Liepiņš un Kristofers Rācenājs bija attiecīgi 29. un 31.vietā.

Finišu sasniedza 132 no 136 sacīkstes uzsākušajiem sportistiem.

«Prieks bija redzēt, ka ap trasi bija izkārtojušies cilvēki ar Latvijas karogiem rokās, tas liecina, ka veidojas šādu riteņbraukšanas sacensību atbalstīšanas tradīcijas,» izteicies sacensību organizētājs Kaspars Tupiņš, aicinot cilvēkus uz sacensībām ierasties arī svētdien.

Riteņbraukšanas sacensības «Tour of Latvia», kas ir prestižākais velobrauciens mūsu valstī, turpināsies svētdien, kad notiks «Jūrmala Grand Prix» velobrauciens, kurā sportisti veiks 13 apļus, kas katrs būs 14 kilometrus garšu un kopā veidos 182 kilometrus garu distanci. Arī šīm sacensībām piešķirta UCI 1.1 kategorija.

Reklāma

Sestdien pa «Jūrmalas Grand Prix» sacensību trasi notika 84 kilometrus garš «Santini SMS» sporta brauciens. Tajā riteņbraucēji apli veica sešas reizes.

Otrajā aplī četri braucēji - Māris Bogdanovičs no «Alpha Baltic»/«Unitymarathons.com», igaunis Mihels Ronimoi, Jānis Rubiks no «Trek Dpa» un Raivis Ritums no «Xsports» komandas izveidoja atrāviena grupu. Ceturtajā aplī ar vadošo lietuviešu riteņbraucēju Tomu Vaitku priekšgalā bēgļu grupa tika panākta un aptuveni 20 riteņbraucēji gandrīz līdz pašam finišam brauca plecu pie pleca. Sacensību izšķirošais mirklis bija finiša spurtā, kad labākais izrādījās protūres komandas «Orica GreenEdge» pārstāvis Vaitkus. Otro vietu izcīnīja Bogdanovičs, bet trešais bija Ronimoi.

Savukārt sieviešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Jeļena Dovgaļuka no «Veloclub», otrā finišēja Madara Fūrmane no «Trek Dpa» komandas, bet trešā bija Lija Laizāne.

UCI sacensībās piedalās 19 komandas, no kurām divas ir UCI profesionālās kontinentālās komandas, četrpadsmit - UCI kontinentālās komandas, bet trīs - nacionālās izlases.

Latvijas godu sacensībās aizstāv divas komandas - «Alpha Baltic/Unitymarathons.com» un «Rietumu-Delfin». Savukārt Latvijas nacionālo izlasi pārstāv arī profesionālais riteņbraucējs, Latvijas čempions šosejas grupas braucienā Aleksejs Saramotins.

Tikmēr UCI profesionālās komandas Latvijas tūrē ir Itālijas «Vini Fantini-Selle Italia» un Šveicē reģistrētā RusVelo vienība. Tieši starp šīm abām vienībām pērn izveidojās sīvākā cīņa «Jūrmala Grand Prix» velobraucienā.

«Vini Fantini-Selle Italia» Latvijā ieradusies, kaut šonedēļ pēc otrā dopinga skandāla neilgā laikā tika paziņots par tās izformēšanu.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230