17.06.2015. 07:20
Par 2014./15. gada NBA sezonas finālsērijas vērtīgāko spēlētāju līgas vadība atzinusi Goldensteitas "Warriors" pieredzējušo uzbrucēju Andrē Igudalu.

Andrē Igudala šajā regulārajā sezonā ne reizi neizgāja „Warriors” pamatsastāvā, ļaujot uzplaukt jaunajiem talantiem Herisonam Bārnsam un Dreimondam Grīnam, tāpat kā ne reizi nedarīja to līdz finālsērijas ceturtajam mačam, kad „Warriors” bija nonākusi iedzinējos 1:2. Igudala uzņēmās iniciatīvu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, ierobežojot Lebrona Džeimsa pienesumu uzbrukumā, kas, galu galā, noveda pie „Warriors” pirmā čempiontitula pēdējos 40 gados.

Igudala finālsērijā vidēji guva 14.6 punktus, realizējot 55% metienu no spēles. Viņam arī vidēji 6.0 atlēkušās bumbas, kā arī 3.8 rezultatīvas piespēles un 1.2 pārtvertas bumbas, taču statistika vien šoreiz pilnībā neizsaka viņa sniegto artavu komandai.

31 gadu vecais Igudala regulārajā sezonā vidēji spēlē guva tikai 7.8 punktus, līdz ar to šī ir pirmā reize Bila Rasela balvas pasniegšanas vēsturē, kad to ieguvis spēlētājs, kurš attiecīgajā regulārajā sezonā nav pārsniedzis vidēji desmit gūto punktu robežu. Igudala savas karjeras pirmajā pusē Filadelfijas „76ers” sastāvā aizvadīja trīs sezonas ar vairāk nekā 18 vidēji spēlē gūtiem punktiem, bet pēc aizmainīšanas uz Denveras „Nuggets” kļuva par brīvo aģentu un, lai arī piedāvājumu viņam netrūka, izvēlējās „Warriors” piedāvājumu.

Pēc balvas saņemšanas Igudalam tika uzdots jautājums, kā viņš jūtas par savu pienesumu uzbrukumā, ņemot vērā, ka ilgus gadus līgā uzskatīts par aizsardzības spēlētāju. „Tam nav lielas nozīmes. Kad biju jauns puika, mani sauca par jauno Skotiju Pipenu, jauno Peniju Hārdeveju, taču vienmēr esmu bijis spēlētājs, kurš spēlē abās laukuma pusēs. Šoreiz komandai bija nepieciešamie mani precīzie metieni, tad nu to arī uzņēmos,” izteicās laimīgais Igudala.

Gads Fināla MVP
2015 Andrē Igudala
2014 Kavai Lenards
2013 Lebrons Džeimss
2012 Lebrons Džeimss
2011 Dirks Novickis
2010 Kobe Braients
2009 Kobe Braients
2008 Pols Pīrss
2007 Tonijs Pārkers
2006 Dveins Veids

Izmantotie resursi:NBA.comAglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Solomins Aleksandrs Akadēmiskā airēšana, Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties