16.12.2017. 14:24

“Anadolu Efes” Eirolīgas spēles ceturtajā ceturtdaļā ieguva deviņu punktu pārsvaru (76:67), taču galotni zaudēja ar 5:15. Mājinieku pēdējo uzbrukumu izjauca Jānis Timma, tādējādi “Baskonia” svinēja sesto uzvaru turnīrā – 81:82.

Stambulas klubs ar bilanci 3-9 Eirolīgā dala 14.-16. vietu ar Spānijas čempioni “Valencia Basket” un Itālijas grandu “Olimpia Milano”. Turcijas līgā “Anadolu Efes” ar uzvaru un zaudējumu attiecību 7-3 atrodas piektajā vietā aiz Bursas “Tofaš”, Stambulas “Bešiktaš”, “Fenerbahce”, kā arī “Eskisehir Basket”.

Perasovičs pērn ieveda “Anadolu Efes” izslēgšanas spēlēs un ceturtdaļfināla sērijā līdz trīs uzvarām ar 2-3 zaudēja nākamajai vicečempionei “Olympiacos”. Par Perasoviča iespējamo pēcteci tiek saukts Ergins Atamans – treneris, kurš pērn ar “Galatasaray” basketbolistiem Eirolīgā finišēja 12. vietā (bilance 11-19).

“Anadolu Efes” ir otrais Eirolīgas klubs, kurš šosezon paziņojis par galvenā trenera maiņu. “Baskonia” vadība pēc trešās kārtas paziņoja par argentīnieša Pablo Pridžioni atlaišanu, viņa vietā uz komandtiltiņa uzaicinot Pedro Martinesu.

Par Eirolīgas 12. kārtas vērtīgāko spēlētāju nosaukts “Baskonia” debitants Vensāns Puarjē (Vincent Poirier). Viņš sasniedza personīgos rekordus – guva 16 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bloķēja piecus metienus un nopelnīja lietderības koefientu 35. Jāatzīmē, ka Puarjē 15 lietderības punktus ieguva pēdējās 05:35 minūtēs, kad Basku zemes klubs veica izšķirošo izrāvienu.

Kārtas simboliskajā pieciniekā iekļauti: Nando De Kolo (CSKA Moscow), Džeimss Feldeins (Crvena Zvezda), Džeimss Ogastīns (Unicaja Malaga), Jans Veselijs (Fenerbahce Doguš) un Noriss Kouls (Maccabi Tel Aviv).

Izmantotie resursi:Efes parts ways with coach Perasovic - Latest -...Round 12 MVP: Vincent Poirier, Baskonia Vitoria...