26.01.2015. 14:55
Austrālijas atklātā tenisa čempionāta sieviešu vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā pirmdien iekļuva 19 gadus vecā amerikāniete Medisona Kīza, pirmoreiz karjerā iekļūstot Grand Slam sacensību labāko astoņniekā.Pasaules ranga 35.vietā...

Pasaules ranga 35.vietā esošā Kīza aizvadītajā ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 6-2, 6-4 pārspēja citu neizsēto amerikānieti Medisonu Brenglu, kura ir pasaules 64.rakete un 24 gadu vecumā pirmoreiz Grand Slam sacensībās tika tik tālu.

Pirms šī turnīra Kīza trīs reizes bija tikusi līdz Austrālijas atklātā čempionāta un Vimbldonas čempionāta trešajai kārtai. Viņa karjeras laikā tikusi pie viena WTA titula, pagājušajā jūnijā Lielbritānijā uzvarot savā pirmajā šādas raudzes sacensību finālā.

Kīzas pretiniece ceturtdaļfinālā būs pieredzējusī amerikāniete Venusa Viljamsa, kura izlikta ar 18.numuru. Viņa ar 6-3, 2-6, 6-1 spēja pārspēt polieti Agņešku Radvaņsku, kura bija izlikta ar sesto numuru.

Pašlaik 34 gadus vecā V.Viljamsa tik tālu Grand Slam sacensībās tikusi pirmoreiz kopš 2010.gada. Austrālijā viņas labākais sasniegums ir 2003.gadā sasniegtais fināls, bet kopumā viņas kontā ir septiņi Grand Slam vienspēļu tituli. Tiesa, pēdējais no tiem tika izcīnīts 2008.gadā Vimbldonā.

Tikmēr poliete iepriekšējos četros gados šajā turnīrā bija tikusi vismaz līdz ceturtdaļfinālam, pērn spēlējot pusfinālā.

Ceturtdaļfinālu pirmdien sasniedza WTA ranga līdere Serēna Viljamsa, kura ar 2-6, 6-3, 6-2 uzvarēja sacensību 24.raketi Garvini Mugurusu no Spānijas. Amerikāniete otrajā turnīra mačā pēc kārtas atspēlējusies no zaudēta pirmā seta.

Pašlaik 33 gadus vecā S.Viljamsa šajā turnīrā uzvarējusi piecas reizes, līdz šim pēdējo triumfu gūstot 2010.gadā. Kopumā viņas kontā ir 18 "Grand Slam" vienspēļu tituli.

Amerikānietes pretiniece ceturtdaļfinālā būs ar 11.numuru izliktā slovākiete Dominika Cibuļkova. Viņa ar 6-2, 3-6, 6-3 pārspēja neizsēto bijušo WTA ranga līderi Viktoriju Azarenku no Baltkrievijas, kura veiksmīgi sākusi atgriešanos augstākajā līmenī pēc savainojumu ietekmētās pagājušās sezonas.

Cibuļkova ir šo sacensību pērnā gada fināliste. Citās Grand Slam sacensībās viņa vēl tikai reizi tikusi pusfinālā.

Tikmēr vīriešu vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālu pirmdien sasniedza ar ceturto numuru izliktais pašreizējais čempions Stans Vavrinka no Šveices un sacensību sestā rakete Kei Nišikori no Japānas, kurus tagad gaida savstarpēja tikšanās.

Vavrinka ceturtās kārtas mačā ar 7-6 (7:2), 6-4, 4-6, 7-6 (10:8) uzvarēja spāni Giljermo Garsiju-Lopesu, šo sacensību ceturtdaļfinālu sasniedzot trešo reizi karjerā. Pēdējos sešos Grand Slam turnīros viņš labāko astoņniekā iekļuvis piecas reizes.

Tikmēr Nišikori ar 6-3, 6-3, 6-3 pārspēja citu spāni Davidu Ferreru, kurš bija izlikts ar devīto numuru. Japānis Austrālijas turnīrā tik tālu ticis otro reizi karjerā, bet citās Grand Slam sacensībās viņa vienīgais ievērības cienīgais panākums ir pērn ASV atklātajā čempionātā sasniegtais fināls.

Tikmēr Ferrers šajā turnīrā iepriekšējos četros gados pēc kārtas bija ticis vismaz līdz ceturtdaļfinālam, divas reizes sasniedzot pusfinālu.

Ar astoto numuru izliktais kanādietis Milošs Raoničs ceturtās kārtas mačā ar 6-4, 4-6, 6-3, 6-7 (7:9), 6-3 uzvarēja spāni Felisiano Lopesu, kuram bija ticis 12.numurs un kurš ceturtajā setā atspēlēja divas mačbumbas, kā pirmais kanādietis 47 gadu laikā sasniedzot šī turnīra ceturtdaļfinālu.

Raoničs Grand Slam sacensību labāko astoņniekā iekļuvis trešo reizi, kas nevienam Kanādas tenisistam nebija izdevies kopš tālā 1912.gada.

Kanādieša pretinieks ceturtdaļfinālā būs pasaules ranga līderis Novāks Džokovičs no Serbijas vai Žils Millers no Luksemburgas.