05.01.2016. 21:09
ASV U-20 hokeja izlase piektdien ar 8:3 (2:2, 4:1, 2:0) uzvarēja Zviedrijas vienaudžus, izcīnot junioru pasaules čempionāta bronzas medaļas.

Uzvarētājiem pa diviem vārtiem guva Metjū Tkačuks, Anderss Bjorks un Raiens Donato, bet pa reizei precīzi bija Brendons Karlo un Broks Būsers. Trīs rezultatīvas piespēles izdarīja Niks Šmalcs.

Zviedrijas izlasē precīzi bija Viljamss Lagesons, Karls Grundstrēms un Aksels Holmstrems.

Līdzīga spēle risinājās pirmajā periodā, jo, lai gan amerikāņi līdz 16.minūtei izvirzījās vadībā ar 2:0, vēl pirms pārtraukuma zviedri spēja atjaunot neizšķirtu. Tomēr turpinājumā izpaudās amerikāņu pārākums, kuri iemeta vēl četras ripas, savukārt trešajā periodā panāca jau 8:2 savā labā.

Vairāk pa vārtiem meta zviedri, ASV izlases vārtsargam Aleksam Nedeļkovičam atvairot 35 no 38 metieniem. Savukārt ASV izlase meta 28 reizes.

ASV junioru izlase pasaules čempionāta bronzas medaļas izcīnīja piekto reizi vēsturē, savukārt pie medaļām tika pēc divu gadu pārtraukuma, jo 2013.gadā izcīnīja čempionu titulu. Zviedrija otro gadu pēc kārtas paliek bez godalgām. Pirms tam skandināvi 2012.gadā kļuva par čempioniem, bet pēc tam divus gadus pēc kārtas bija otrie.

Pasaules čempionāta finālā vēlāk otrdien plkst.20.30 tiksies Somijas un Krievijas izlašu juniori.

Jau ziņots, ka otrdien pusfinālos Somija ar 2:1 uzvarēja Zviedriju, bet Krievijas juniori ar 2:1 pārspēja ASV vienaudžus, otro gadu pēc kārtas iekļūstot finālā. Zīmīgi, ka ceturtdaļfinālā Krievija vien pagarinājumā spēja pieveikt Dāniju.

Kā zināms, elites divīziju šogad pameta Latvijas speciālista Aleksandra Beļavska trenētā Baltkrievijas U-20 izlase, kas sērijā līdz divām uzvarām ar 0-2 zaudēja vienaudžiem no Šveices.

Tikmēr Latvijas U-20 hokeja izlase decembrī triumfēja Austrijā notikušajā čempionāta pirmās divīzijas A grupas turnīrā un garantēja sev atgriešanos augstākās divīzijas sacensībās.

Latvijas U-20 izlase nebija spējusi iekļūt pasaules čempionāta augstākajā divīzijā divus gadus pēc kārtas, bet pēc gada Kanādā gaidāmajā turnīrā tā spēcīgāko vienību saimē spēlēs sesto reizi vēsturē.

Jau kļuvušas zināmas Latvijas izlases nākamā gada pretinieces turnīrā, kas risināsies Kanādas pilsētās Toronto un Monreālā. Latvijas juniori Toronto spēlēs ar ASV, Kanādu, Slovākiju, kā arī Krievijas un Somijas dueļa zaudētājiem. Savukārt Monreālā kopā ar šī gada čempioniem sacentīsies Zviedrija, Čehija, Dānija un Šveice.