04.09.2014. 08:18
Jaunizveidotās un ambiciozās Latvijas hokeja čempionāta komandas Mogo vadība jau pirmajā tās pastāvēšanas sezonā vēlas redzēt hokejistus cīnāmies par valsts čempionu titulu, taču vieglas dienas gaidāmajā sezonā klubs negaidot.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Hokeja klubs Mogo izveidots vien šī gada augustā, lai piedalītos Latvijas čempionāta virslīgā. Mogo dibinātājs un prezidents ir būvkompānijas Moduls-Rīga valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons. Komandas spēlējošais galvenais treneris ir pazīstamais hokejists Oļegs Sorokins, bet vienības spēlējošais menedžeris būs cits kādreiz pazīstams hokejists Elviss Želubovskis.

"Klubu izveidojām pēc vairāku spēlētāju un galvenokārt Želubovska ieteikuma. Cīnīsimies par titulu, kas gan nebūs viegli, jo šogad turnīrā būs spēcīgi klubi," trešdienas komandas prezentācijā pauda Martinsons. "Tā kā mums nav pārejas no bērnu sistēmas, centīsimies piesaistīt perspektīvākos jauniešus, kuri vēl nav gatavi Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) un Rīgas Dinamo līmenim."

"Bēdīgi, ka jauniešiem nav, kur Latvijā spēlēt, jo trūkst starpposma pirms Dinamo. Tad viņiem vai nu jābeidz karjera, vai jābrauc prom. Labi, ka ir arī Kurbads un Liepāja. Tomēr liela problēma ir ledus pieejamība, jo haļļu Latvijā nav pārāk daudz," piebilda Martinsons.

Želubovska plāni komandas komplektācijā esot īstenojušies pilnībā, jo savu piekrišanu devuši visi, kurus viņš vēlējies redzēt sastāvā. Mogo komandas līderu kodolu veidos vārtsargs Renārs Kazanovs, aizsargi Sergejs Teluškins un Agris Saviels, kā arī uzbrucēji Valērijs Fiļimonovs, Ronalds Cinks, Vladimirs Mamonovs, Andrejs Maslovskis un Sergejs Durdins.

"Esam cīņas spējīga komanda ar ideālu atmosfēru ģērbtuvē, ko centīsimies pārvest arī laukumā. Mums ir iepriekšējo divu gadu Latvijas čempionvienību vārtsargi, bet aizsardzības līnijā ir gan jaunie, gan pieredzējušie. Starp viņiem pagaidām ir arī Saviels, un pats vēl nejūtos tik vecs, lai vairs nespēlētu," klāstīja Sorokins. "Tāpat ir arī gana interesanta uzbrukuma līnija. Kopā četri pilni piecinieki. Trenējamies jau mēnesi, tāpēc būsim diezgan labi gatavi jau pirmajā mačā."

Pieredzējušais Saviels iepriekš centās iekļūt Polijas čempionvienības Sanok sastāvā, tomēr šajā klubā nav izturējis pārbaudes laiku.

Sešas no gaidāmā regulārā čempionāta mačiem komandas aizvadīs Ventspilī.

"Jau trīs gadus sadarbojos ar Ventspils klubu, kur sakārtojas sistēma. Tas dos lielu labumu hokejam, un esmu pārliecināts, ka šajā pilsētā būs labākais apmeklējums visā līgā," pauda Sorokins.

Kā zināms, jaunās sezonas virslīgas hokeja čempionātā startēs septiņas komandas - visas iepriekšējās sezonas medaļnieces Rīga/Prizma, Kurbads un Zemgale/LLU, kā arī četras jaunpienācējas. Latvijas hokeja augstākajā līgā atgriezīsies Liepājas komanda, spēlēs Jūrmalas HASC, ambiciozā Mogo vienība un arī izveidotā Ogre/Sāga 97.

Jaunā virslīgas hokeja čempionāta sezona startēs šajā sestdienā.Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Mironceva Oksana Mironceva  OksanaTaekvondo, Kikbokss
FTA
Reģistrēties