23.06.2014. 00:58
Pasaules kausa izcīņā futbolā svētdien panākumu aizraujošā un rezultatīvā H apakšgrupas spēlē izcīnīja Alžīrija, kas ar rezultātu 4:2 (3:0) pārspēja Dienvidkorejas valstsvienību.

• Beļģijas izlase atspēlējas un pieveic pastarīti Alžīriju 2014. g. 17. jūnijs
  • Bukmeikeri uzvaru PK prognozē Dienvidamerikas izlasēm 2014. g. 9. jūnijs

Panākums ļāvis Alžīrijai pārtraukt septiņu neuzvarēto spēļu sēriju Pasaules kausa finālturnīros. Iepriekš pie uzvaras Alžīrija tika 1982.gadā, kad ar 3:1 pārspēja Čīli.

Alžīrijas izlases rindās vārtus guva Islams Slimani, Rafiks Haliče, Abdelmumens Džabu un Jasins Brahimi. Savukārt Dienvidkorejas izlasē precīzs bija Honmiņs Sons un Sunjuns Ki.

Aktīvāk principiālo dueli iesāka Alžīrijas spēlētāji, kuri mača ceturtajā minūte bīstami ielauzās pretinieku soda laukumā, radot briesmas Dienvidkorejas vārtu priekša. Šī paša uzbrukuma laikā viens no dienvidkorejiešu aizsargiem rupji nospēlēja pret sāncenšu uzbrucēju Nabilu Bentalebu, taču tiesneša svilpe klusēja. Pēcāk Alžīrija turpināja aktīvi presingot pretiniekus jau pie to soda laukuma, izveidojot vairākus pusmomentus.

Spēles 21.miūtē Slimani neizmantoja lielisku iespēju, kad vārtu priekša kļūdījas dienvidkorejiešu aizsargi. Tomēr piecas minūtes vēlāk Slimani bija precīzs, uzbrucējs ar lielisku reidu caur laukuma centru izlauzās starp diviem pretinieku aizsargiem un pārspējot arī vārtsargu. Pie sasniegtā Alžīrija neapstājās un turpināja aktīvi veidot uzbrukumus. Cīņas 28.minūtē izgājienā pēc stūra sitiena kļūdījās Dienvidkorejas pamatvārtsargs Sunrjons Džuns, kas ļāva vārtus gūt Haličem. Savukārt desmit minūtes vēlāk Alžīrija rezultātu uz tablo padarīja teju graujošu, kad kārtējo sāncenšu kļūdu savā aizsardzības zonā izmantoja Džabu – 3:0.

Otro puslaiku Dienvidkoreja iesāka ar pamatīgu ofensīvu, regulāri dodoties bīstamos uzbrukumos, kas 50.minūtē attaisnojās. Rezultāta deficītu uz tablo samazināja Vācijas bundeslīgā slavu guvušais Honmiņs Sons. Pēcāk Dienvidkoreja sāka spēlēt vēl aktīvāk un uzbrūkošāk. Cīņas 61.minūtē pirmo dzelteno kartiņu mačā saņēma Jons Lī. Lai gan dienvidkorejieši pārliecinoši darbojās laukumā, tomēr Alžīrija panāca vēlreiz trīs vārtu pārsvaru – pēc lieliskas izspēles precīzs bija Brahimi.

Taču 72.minūte intrigu spēlē atjaunoja pazīstamais Dienvidkorejas pussargs Sunjuns Ki, raidot bumbu vārtu tīklā no pašas vārtu priekšas. Pēcāk Dienvidkoreja teju guva arī trešo vārtus, lieliski darbojoties Alžīrijas vārtsargam Raisam Mboli. Mača izskaņā Alžīrijas izlases aizsargi manāmi sāka nervozēt, savukārt dienvidkorejieši savas iespējas nespēja pārvērst vārtu guvumos.

Kā zināms, dienas pirmajā spēlē H apakšgrupas otrās kārtas ietvaros Beļģijas izlase ar 1:0 pārspēja Krieviju, garantējot vietu turnīra astotdaļfinālā.

Līdz ar to pēc otrās kārtas H grupā Beļģijai ir seši punkti, Alžīrijai ir trīs, bet pa punktam ir Krievijai un Dienvidkorejai. Trešajā kārtā savā starpā tiksies Beļģija pret Dienvidkoreju un Krievija pret Alžīriju.

Savukārt noslēdzošā apakšgrupu turnīra otrās kārtas spēle sāksies plkst.1 naktī Manausā, kur G grupas ietvaros spēkosies Portugāle un ASV.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.

Sacensībās Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.

Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.

Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.

Dienvidkorejas izlases sastāvs - Sunrjons Džuns, Jons Lī, Sunjuns Ki, Sukjons Juns, Jonvuns Kims, Čunjons Lī, Honmiņs Sons, Kūkjons Hans, Čunjons Lī, Jonvū Parks, Džačeļs Kū.

Alžīrijas izlases sastāvs: Raiss Mboli, Madžids Bugera, Nabils Bentalebs, Rafiks Haliče, Sofjans Feguli, Šarls Medžani, Džamels Mesbahs, Aisa Mandi, Jasins Brahimi, Abdelmumens Džabu, Islams Slimani.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601