27.06.2014. 07:22
Par Pasaules kausa finālturnīra pēdējo astotdaļfināla dalībnieci ceturtdien kļuva Alžīrijas futbola izlase.

H apakšgrupas trešās kārtas spēlē Alžīrija cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar Krievijas valstsvienību, savukārt otrā grupas duelī Beļģija ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Dienvidkoreju.

Vēl pirms grupu turnīra noslēdzošās kārtas vietu astotdaļfinālā no H grupas bija garantējusi vien Beļģija, bet izcīnītais punkts tagad ļāvis to pirmo reizi vēsturē izdarīt arī Alžīrijai.

Līdz ar to grupas līdere Beļģija astotdaļfinālā tiksies ar G grupas otrās vietas īpašnieci ASV, bet Alžīrija spēkosies ar vienu no turnīra favorītēm un G apakšgrupas uzvarētāju Vāciju.

Krievijas izlases rindās vārtus guva Aleksandrs Kokorins, bet Alžīrijas rindās precīzs bija Islams Slimani.

Veiksmīgāk dueli iesāka Krievijas izlases futbolisti, kuri spēles sestajā minūtē izvirzījās vadībā. Precīzi ar galvu sita krievu kluba Maskavas «Dinamo» uzbrucējs Kokorins - 1:0. Zaudētie vārti piespieda alžīriešus jau daudz aktīvāk doties uzbrukumā.

Turpmākajās minūtēs abas izlases regulāri pieļāva kļūdas laukuma vidusdaļā, nespējot veiksmīgi ievadīt pozicionālus uzbrukumus. Savukārt 26.minūtē krieva Oļega Šatova sitiens lidoja gar pašu Alžīrijas vārtu konstrukciju. Cīņas 29.minūtē radās pirmā vārtu gūšanas iespēja alžīriešiem, kad bumbu teju vārtu augšējā stūrī ieraidīja Silmani, Igoram Akinfejevam izlasi glābjot.

Puslaika otrajā daļā lielāku iniciatīvu cīņā uzņēmās Alžīrija, kas manāmi pārņēma teritoriālo pārsvaru spēlē, veidojot bīstamas epizodes krievu vārtu tuvumā.

Pirmo dzelteno kartiņu mačā saņēma Džamels Mesbahs, rupju izklupienu izpildot pret rezultatīvo Krievijas uzbrucēju Aleksandru Keržakovu. Tikmēr 43.minūtē Slimani otro reizi mačā ar galvu neizdevās pārspēt Akinfejevu, no labas pozīcijas raidot bumbu tieši virsū vārtsargam.

Otrā puslaika pirmajā minūtē Aleksandrs Samedovs izskrēja vienatnē pret Alžīrijas izlases vārtsargu Raisu Mboli, nespējot panākt divu vārtu pārsvaru uz tablo. Tikmēr 59.minūtē Igors Kozlovs pie pašas krievu soda laukuma robežas pārkāpa noteikumus pret Abdelmumenu Džabu, saņemto dzelteno kartiņu. Savukārt sekojošajā brīvsitienā Alžīrija rezultātu uz tablo izlīdzināja, Silmani spēlētāju burzmā izlēca visaugstāk un guva vārtus.

Šāds rezultāts jau garantēja Alžīrijai otro vietu grupā un dalību astotdaļfinālā, kas pamatīgu haosu radīja krievu spēlētāju nometnē. Pamatlaika izskaņā Krievija izmisīgi mēģināja gūt uzvaras vārtus, kas pavērtu iespējas tikt uz astotdaļfinālu, tomēr teicami savā aizsardzības zonā darbojās Alžīrijas aizsargi.

Pirmajā šīs grupas kārtā Beļģija ar 2:1 uzvarēja Alžīriju, bet Krievija cīnījās neizšķirti 1:1 ar Dienvidkoreju. Pēc tam Beļģija ar 1:0 pārspēja arī Krieviju, bet Alžīrija apspēlēja Dienvidkoreju ar 4:2.

Krievijas izlases sastāvs: Igors Akinfejevs, Vasīlijs Berezuckis, Sergejs Ignaševičs, Aleksejs Kozlovs, Dmitrijs Kombarovs, Deniss Glušakovs (Igors Deņisovs, 46.min.), Viktors Faizuļins, Aleksandrs Samedovs, Aleksandrs Keržakovs (Maksims Kanuņikovs, 81.min.), Oļegs Šatovs (Alans Dzagojevs, 67.min.), Aleksandrs Kokorins.

Alžīrijas izlases sastāvs: Raiss Mboli, Esaids Belkalems, Nabils Bentalebs, Rafiks Haliče, Sofjans Feguli, Šarls Medžani, Džamels Mesbahs, Aisa Mandi, Jasins Brahimi (Hasans Jebda, 71.min.), Abdelmumens Džabu (Nabils Gilass, 77.min.), Islams Slimani (Hilals Sudani, 90.min.).

Tikmēr otrā grupas duelī Beļģija ar 1:0 uzvarēja Dienvidkoreju.

Vienīgos vārtus mača 78.minūtē guva beļģu aizsargs Jans Vertongens.

Spēle iesākās visai nervozi abu komandu izpildījumā, taču neviena no izlasēm pirmajās desmit minūtēs nespēja izveidot bīstamas situācijas pie sāncenšu vārtiem. Pēcāk spēles grožus savās rokās pārņēma Dienvidkorejai, beļģiem veidojot retus, bet bīstamus pretuzbrukumus.

25.minūtē Drīss Mertenss izmantoja Dienvidkorejas aizsargu kļūdu soda laukumā un izskrēja vienatnē pret pretinieku vārtsargu, bumbu gan raidot krietni pāri vārtiem. 30.minūtē Sukjona Juna tālsitienu viena ar pirkstu galiem atvairīja Beļģijas izlases vārtsargs Tibo Kurtuā, minūti vēlāk vēlreiz pierādot savu meistarību.

Cīņas 35.minūtē pirmo dzelteno kartiņu mačā saņēma Džonso Huns. Savukārt puslaika izskaņā Beļģija palika mazākumā, kad rupji divcīņā nospēlēja pussargs Stīvens Defūrs. Tikmēr otro puslaiku pārliecinoši aizvadīja Dienvidkoreja, kas veidoja uzbrukumu pēc uzbrukuma, taču lieliski vārtos darbojās Kurtuā, neļaudams pretiniekiem atklāt cīņas rezultātu.

Tomēr 78.minūtē vārtus guva Beļģija. Pirmais pie atlēkušās bumbas bija kreisās malas aizsargs Vertongens, izvirzot vadībā progresīvo Beļģijas valstsvienību. Pēcāk nevienai no izlasēm vairs neizdevās gūt vārtus.

Tādējādi H apakšgrupas noslēgumā Beļģijai ir deviņi punkti, Alžīrijai ir četri, bet Krievijai divi punkti. Tikmēr pie viena punkta trīs spēlēs tika Dienvidkoreja.

Dienvidkorejas izlases sastāvs: Jonkvans Kims, Jons Lī, Sunjuns Ki, Sukjons Juns, Jonvuns Kims, Džonso Huns, Honmiņs Sons, Kūkjons Hans (Kunhu Lī, 46.min.), Čunjons Lī, Šinvūks Kims (Bokuns Kims, 66.min.), Džačeļs Kū.

Beļģijas izlases sastāvs: Tibo Kurtuā, Jans Vertongens, Daniels van Bujtens, Antonijs van den Borre, Nikolass Lombertss, Maruāns Fellaini, Musa Dembele, Drīss Mertenss (Nasers Šadlī, 60.min.), Stīvens Defūrs, Kevins Mirallass, Adnans Januzajs (Divoks Oridži, 60.min.).

Līdz ar to noskaidrojušās visas 16 astotdaļfinālistes. Pirmās izslēgšanas cīņas tiks aizvadītas sestdien, kad Brazīlija tiksies ar Čīli, bet Kolumbija spēkosies ar Urugvaju. Dienu vēlāk Francija tiksies ar Nigēriju, savukārt Vācija ar Alžīriju. Tikmēr 30.jūnijā Nīderlande mēros spēkus ar Meksiku, bet Kostarika ar Grieķiju, bet jūlija pirmajā dienā Argentīna mēģinās apliecināt favorītes statusu pret Šveici, bet Beļģija tiksies ar ASV.

Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam.