22.01.2018. 00:04

Parīziešiem neliela kājas savainojuma dēļ lazaretē atgriezās Neimārs, kurš pirms četrām dienām aizvadīja fantastisku spēli pret "Dijon" (8:0), gūdams četrus vārtus un izdarīdams divas rezultatīvas piespēles, bet vidējā līnijā joprojām nebija vienīgā īstā balsta pussarga Tjagu Motas. Viņus aizstāja Anhels Di Marija un Džovanni Lo Selso. Tikmēr lioniešiem atkal vēl tikai uz rezervistu soliņa bija vairākus mēnešus izlaidušais Bertrāns Traorē.

Spēle līderiem sākās ar pamatīgu šoku. Nabils Fekirs 45. sekundē labajā malā tālu no vārtiem nopelnīja standartsituāciju un no punkta, no kura gandrīz vienmēr tiktu izdarīts centrējums, izšķīrās par sitienu. Un šo sitienu izpildīja apbrīnojami, ar kreiso kāju iegriežot bumbu pret tuvo vārtu stabu, un šādam pavērsienam absolūti negatavs izrādījās arī parīziešu vārtsargs Alfonss Areolā (1:0). Fekiram tie bija jau 16. vārti sezonā, kas viņam ļāva izvirzīties otrajā vietā snaiperu tabulā.

Jau pēc dažām minūtēm ar nestandarta vārtiem gandrīz izcēlās arī Edinsons Kavani – Antonī Lopešs tālu ārpus soda laukuma nospēlēja kā aizsargs, ar galvu izsitot bumbu, taču tā nonāca pie urugvajieša, kurš no tālienes sita vien nedaudz garām mērķim. Pirmajā aplī PSG uzvarā ar 2:0 abus vārtus savos iesita lioniešu aizsargi, un 18. minūtē tas teju notika atkal – Žeremī Morels pēc centrējuma eleganti ar galvu sita savu vārtu tuvajā stūrī, bet izcilu reakciju nodemonstrēja Lopešs.

Parīziešiem pozicionāla spēle nevedās, un puslaika otrajā daļā viņi zaudēja vēl vienu ļoti būtisku spēlētāju. Pat divreiz ļoti sāpīgi cieta Kilians Mbapē, kurš pēc gaisa divcīņas ar Usemu Avāru turpināja spēlēt ar asiņainu pakausi, bet drīz pēc tam viņš soda laukumā nopietni cieta sadursmē ar Lopešu un laukumu pameta nestuvēs. Tikmēr lionieši gaidīja iespējas pretuzbrukumiem un nopelnīja lērumu standartsituāciju, un pēc vienas no tām centra aizsargs Marselu ar galvu sita pāri no labas pozīcijas. Puslaika pēdējā sekundē viesi tomēr panāca izlīdzinājumu, skaisti realizējot faktiski savu pirmo reālo iespēju – pēc Dani Alvesa centrējuma no 12 metriem uzreiz no gaisa lieliski zem pārliktņa sita otras malas aizsargs Levens Kurzavā (1:1).

Otro puslaiku PSG sāka uz viļņa un izveidoja trīs pusmomentus, taču par spēles lūzuma mirkli kļuva 58. minūte, kad Alvess pretinieku laukuma pusē asi apturēja pretuzbrukumu un būtu saņēmis brīdinājumu, taču pārāk agresīvi izturējās pret galveno tiesnesi Klemānu Turpēnu un dzeltenās kartītes vietā savu acu priekšā ieraudzīja sarkano. Turklāt pie brīdinājuma vajadzēja tikt arī Marko Verrati, kurš pamanījās tiesnesim izsist sarkano kartīti no rokas, tomēr tika cauri sveikā.

Dažas minūtes vēlāk pirmā iespēja puslaikā bija Lionai – pēc izcilas Tangī Ndombelē piespēles no laukuma dziļuma soda laukumā ielauzās Mariano Diass, tomēr cīņā ar aizsargu nevarēja labi notēmēt un Areolā bumbu atvairīja. Mazākumā nokļuvusī PSG atkāpās savā laukuma pusē, un mājinieki šādam pavērsienam lāga nebija gatavi, pārāk pavirši izspēlējot savus pozicionālos uzbrukumus. 85. minūtē beidzot teicama iespēja bija Maksvelam Kornē, pēc kura sitiena tālajā apakšējā stūrī glāba Areolā.

Mājiniekiem, lai nosargātu otro vietu tabulā un nenokristu uz ceturto pozīciju, derēja tikai uzvara, un pēdējās sekundēs Lionas "Olympique" to arī izrāva. Tikusi galā ar parīziešu diviem stūra sitieniem, Liona pārgāja savā pēdējā uzbrukumā, un uz maiņu iznākušais Memfiss Depajs sev ierastajā stilā no kreisā flanga devās uz vidu un no vidējas distances netverami trāpīja tuvajā augšējā stūrī (2:1).