11.10.2016. 11:07

Šogad sacensībām paliek 11 gadi kopš Alūksnē pulcējas un sacenšas sportisti no visas Latvijas, kā arī veselīgu konkurenci rada arī sportisti no Lietuvas. Šoreiz bija atbraukušas trīs lietuviešu komandas, bet kopā par medaļām sacentās 63 sportisti sešās grupās. Atsevišķi katrā svara kategorijā tika apbalvoti spēcīgākie sportisti, taču grupu ietvaros labākos atlētus noteica katra sportista personīgais svars attiecībā pret uzspiestajiem kilogramiem jeb Vilksa koeficienta aprēķins. Sacensību rezultāti un foto pieejami: Latvijas Pauerliftinga Federācija

Sieviešu grupā par absolūti spēcīgāko kļuva „Vikings PL” sportiste Oksana Agadžanjana (svara kat. virs 72 kg), uzspiežot 77,5 kg smago svara stieni. Liene Ļebedeva (virs 72 kg) no „Gulbenes K.S.P.” palika 2. vietā ar rezultātu 70 kg. Savukārt Rimante Kontrimente (virs 72 kg), kura sacensībās startēja individuāli, uzspieda 65 kg un ierindojās 3. vietā starp absolūti spēcīgākajām dāmām.

Starp jauniešiem līdz 18 gadiem „Spēka Pasaule - Alūksne” sportists Mairis Kļava (līdz 74 kg) izcīnīja 1.vietu grupā ar uzspiestajiem 140 kg. Žanis Saule (līdz 83 kg), kurš sacensībās startēja individuāli, kļuva par 2. vietas ieguvēju ar rezultātu 120 kg. Rihards Pavlovs (līdz 83 kg) no „Gulbenes K.S.P.” uzspieda 95 kg, izcīnot 3. vietu.

Junioru grupā līdz 23 gadiem 1. vietu izcīnīja „Vikings PL” sportists Artjoms Agadžanjans (līdz 120 kg), uzspiežot 190 kg. „Gulbenes K.S.P.” sportisti ieņēma nākamās vietas uz pjedestāla. Roberts Bašķers (līdz 105 kg) no ieguva 2. vietu ar uzspiestajiem 175 kg. Dzintars Lācis (līdz 105 kg) uzspieda 167,5 kg un kļuva par 3. absolūti spēcīgāko junioru.

Open vīru grupā Mārtiņš Ozoliņš (virs 120 kg) Alūksnē kļuva par spēcīgāko vīru ar uzveiktajiem 200 kg uz svaru stieņa. Godpilno 2. vietu ieguva Guntis Valters (līdz 105 kg) ar uzspiestajiem 185 kg. Miks Goba (līdz 93 kg) no „Spēka Pasaule – Valmiera” ar rezultātu 172,5 kg izcīnīja 3. vietu.

Alūksnes čempionāts norisinājās arī divās senioru vecuma grupās. Starp senioriem virs 40 gadiem Aleksejs Agadžanjans (līdz 120 kg) no „Vikings PL” uzspieda 202,5 kg un ar šo rezultātu izcīnīja 1. vietu. Lietuvas sportists Arvidas Klinkovas (līdz 105 kg) kļuva par 2. vietas ieguvēju, uzspiežot 190 kg. Savukārt 3. vietā palika Uldis Veliks (līdz 93 kg) no „Rembate” ar uzspiestajiem 165 kg.

Senioru grupā virs 50 gadiem Jānis Babris (līdz 120 kg) no komandas „Rembate” uzspieda 152,5 kg un kļuva par spēcīgāko senioru šajā grupā. „Vikings PL” atlēts Georgijs Agadžanjans (līdz 93 kg) ierindojās 2. vietā ar paceltajiem 137,5 kg. Aivars Gailītis (līdz 120 kg) no komandas „Rembate” pēc Vilksa punktiem palika 3. vietā, uzspiežot 150 kg.

Sacensības vienlaikus bija gan Latvijas Kausa izcīņas 16. posms, gan Vidzemes Reģiona Kausa 8. posms. Alūksnes novada čempionātu svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja biedrība „Spēka Pasaule” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību un Latvijas Pauerliftinga federāciju. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals veikals.sp.lv/.

Informāciju sagatavoja:Baiba NorberteSabiedrisko attiecību speciālisteLatvijas Pauerliftinga federācijaBiedrība Spēka PasauleSpeka Pasaule, Latvijas Pauerliftinga Federācijae-pasts: sab@sp.lv, mob.tālr.: +371 28 752 793

Papildu informācijai:Iveta BrikmaneSacensību direktoreMob. tālr.: +371 29 883 361E-pasts: aluksne@sp.lv

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]