07.07.2012. 17:49
Ar Fernando Alonso uzvaru ir noslēgusies kvalifikācija pirms Lielbritānijas GP izcīņas. Lietus dēļ sesija tika atcelta uz gandrīz divām stundām.

Pirmo kvalifikācijas kārtu nepārvarēja abi "HRT" un "Marussia" piloti un turklāt Šarla Pika rezultāts bija ārpus 107% robežām. Atkal jau pirmajā kārtā izkrita arī abi "Caterham" piloti, tomēr šoreiz Vitālijs Petrovs spēja nedaudz uzlabot savu bēdīgo kvalifikācijas rādītāju attiecībā pret savu komandas biedru Heiki Kovalainenu. Par lielāko šoku kļuva Džensona Batona palikšana 18.vietā – brits savu izšķirošo apli veica pašā kvalifikācijas izskaņā, kad jau lietus bija sācis līt spēcīgāk un turklāt "McLaren" pilotam iztraucēja dzeltenie karogi, kas tika izkārti pēc Timo Gloka saslīdēšanas trasē.

Ja pirmo kvalifikācijas kārtu piloti veica ar pārejas tipa lietus riepām, tad pēc spēcīga lietus otrajā kvalifikācijas kārtā pilotiem jau nācās 'pārsēsties' uz lietus riepām ar zilo marķējumu. Tas neglāba, jo trasē bija daudz stāvoša ūdens un pāc vairāku pilotu izlidošanas no trases tiesneši nolēma izkārt sarkanos karogus un apturēt kvalifikācijas sesiju. Pārtraukums ilga vairāk kā pusotru stundu un sesija tika atsākta tikai 17:07 pēc Latvijas laika.

Pēc kvalifikācijas atsākšanas lielākā daļa pilotu spēja uzlabot savus iepriekšējos rezultātus un ātrāko apļa laiku otrajā sesijā uzrādīja Luiss Hamiltons, kamēr Grožāns , kurš uzrādīja piekto rezultātu izslīdēja no trases un iestiga drošības joslā. Tikmēr aiz pirmā desmitnieka robežām palika Peress (izbrauca ar pārejas tipa lietus riepām), Verņē, Senna, Rikjardo, Rosbergs, Kobajaši un Di Resta.

Izšķirošajā kvalifikācijas kārtā lielākā daļa pilotu trasē devās ar pārejas tipa lietus riepām, jo ideālā trajektorija žuva ļoti strauji. Lielisku ātrumu demonstrēja abi "Ferrari" piloti un Marks Vēbers, kamēr Luiss Hamiltons nespēja atkārtot treniņos nodemonstrēto tempu. Fernado Alonso kopā ar Marku Vēberu ieņems pirmo starta rindu, kamēr otrajā rindā būs Mihaels Šūmahers un Sebastians Fetels.

Kvalifikācija – Lielbritānijas GP

* - 5 starta pozīciju sods** - 10 starta pozīciju sodsOzolnieku Sporta skola Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Aglenieks Aigars Kanoe airēšana, Smaiļošana
FTA
Reģistrēties