18.04.2014. 15:46
Kādreizējie pasaules čempioni Fernando Alonso un Lūiss Hamiltons piektdien sasniedza ātrākos rezultātus Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta ceturtā posma - Ķīnas Grand Prix - pirmajās divās brīvo treniņbraucienu sesijās.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Pirmajā sesijā ātrākais ar rezultātu minūte un 39,783 sekundes bija šo sezonu neveiksmīgi iesākušās Ferrari komandas spāņu braucējs Alonso, kurš par 0,398 sekundēm apsteidza kopvērtējuma līderi Niko Rosbergu no Mercedes GP vienības. Savukārt trešo vietu izcīnījušais Red Bull pilots Daniels Rikjardo jau atpalika par gandrīz sekundi.

Šajā sesijā tikai deviņus apļus tehnisku problēmu dēļ veica Hamiltons, paliekot astotajā vietā. Savukārt otrajā sesijā jau Hamiltons visas problēmas bija pārvarējis, sasniedzot labāko rezultātu - minūte un 38,315 sekundes. Otro vietu izcīnīja Alonso, kurš britam zaudēja 0,141 sekundi, bet trešais bija Rosbergs, kuram sekoja abi Red Bull braucēji Rikjardo un Sebastjans Fetels.

Šonedēļ no Ferrari komandas vadītāja posteņa atkāpies Stefano Domenikali, kuru aizstās Ferrari koncerna Ziemeļamerikas filiāles prezidents Marko Matiaci. Sestdien notiks vēl viena brīvo treniņbraucienu sesija, bet pēc tam paredzēta kvalifikācija, kurai tiek prognozēts vēss un lietains laiks. Sacīkstes startēs svētdien plkst.10 pēc Latvijas laika.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līdera godā pēc trim posmiem ar 61 punktu atrodas Rosbergs, kuram ar 50 punktiem seko Hamiltons, bet labāko trijnieku ar 28 punktiem noslēdz vācietis Niko Hilkenbergs no Force India komandas.

Savukārt Konstruktoru kausā līdere ar 68 punktiem ir Mercedes komanda, tai ar 43 punktiem seko McLaren, bet trešo vietu ar 30 punktiem ieņem Ferrari. Šajā sezonā piloti spēkosies 19 posmu garumā. F-1 debitēs posms Krievijā, kas notiks Sočos, savukārt noslēdzošajā posmā Abū Dabī piloti varēs saņemt dubultu punktu skaitu.Mona, orientēšanās sporta klubs Lāčplēša 52/54, Rīga, LV-1011
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA
FTA
Reģistrēties