05.07.2015. 23:16
Par jaunajiem pasaules čempioniem pludmales volejbolā kļuvuši brazīļi Alisons Cerutti un Bruno Oskars Šmits. Brazīlijas duets spraigā trīs setu cīņā ar 2-1 (12:21, 21:14, 22:20) uzveica nīderlandiešus Reinderu Numerdoru un Kristiānu Varenhorstu. Pie bronzas godalgām tika cits Brazīlijas duets Pedro Solbergs/Evandro Oliveira Juniors.

Cīņā par bronzas godalgām laukumā devās brazīļi Pedro Solbergs/Evandro Oliveira Juniors un ASV pludmales volejbolisti Nikolas Lucena un Teodors Bruners. Ja brazīļi sīvā trīs setu cīņā piekāpās mājiniekiem, tad Lucena un Bruners nespēja sastādīt nopietnu konkurenci Pedro un Evandro tautiešiem Alisonam un Bruno. Arī šajā mačā amerikāņi nebūs favorītu lomā, bet tas nenozīmēja, ka viņi nebija gatavi nopietnai cīņai.

Brazīļi nekādas atlaides pretiniekiem nedeva un uzreiz izvirzījās vadībā ar 3:0. Tiesa sekmīgam sākumam nebija turpinājuma, jo ASV duets ātri vien atjaunoja līdzsvaru (4:4). Kādu brīdi cīņa ritēja punkts punktā, bet tad Evandro parādīja, ka ir viens no labākajiem servētājiem pasaulē, izvirzot Brazīlijas duetu vadībā ar 10:7. Amerikāņi atbildi parādā nepalika, izmantoja pretinieku atslābumu un tehniskajā pārtraukumā devās ar viena punkta deficītu (10:11). Pēc pārtraukuma brazīļi centās iegūt izšķirošo pārsvaru, lai droši uzvarētu pirmajā setā, bet ASV pludmales volejbolisti ar lielu cīņassparu turējās līdzās. Tas atmaksājās, jo Bruners ar bloku izvirzīja amerikāņus vadībā ar 19:17. Divas izspēles vēlāk viņš nesekmīgi uzņēma servi, kas saglabāja intrigu setā (19:19). Turpinājumā Evandro atkal apliecināja savas spējas gan uzbrukumā, gan no serves līnijas, dodot Brazīlijas duetam uzvaru pirmajā setā ar 22:20.

ASV duets nenolaida rokas un otrā seta ievadā izvirzījās vadībā ar 5:3. Ilgi gan tas tā nepalika, jo divus punktus pēc kārtas uzbrukumā un ar bloku guva Pedro. Pēc tam veiksmīgi aizsardzībā nospēlēja Evandro, izvirzot brazīļus vadībā (7:6). Līdz tehniskajam pārtraukumam Brazīlijas duets vaļības nepieļāva, izvirzoties vadībā ar 11:8. Pēc atpūtas amerikāņi uzreiz atspēlēja divus punktus, kas pretiniekiem lika ņemt vēl vienu pārtraukumu. Tas nāca par labu, Pedro uzliekot vēl vienu bloku un atjaunojot trīs punktu pārsvaru (13:10). Amerikāņus līdz galam salauza Evandro serve, gūstot vienu eisu pēc otra. Brazīlijas duets spēlēja ar lielām emocijām un galu galā svinēja uzvaru setā un visā mačā, kļūstot par bronzas medaļu ieguvēju - 2:0 (22:20, 21:13).

Par pasaules čempionu titulu gatavi mēroties spēkiem bija mājinieki Reinders Numerdors un Kristians Varenhorsts, kā arī brazīļi Alisons Cerutti un Bruno Oskars Šmits. Par cīņas favorītiem varēja uzskatīt brazīļus, bet mājinieki bija gatavi darīt visu, lai otro čempionātu pēc kārtas uzvaru tajā svinētu Nīderlandes pāris.

Ar lielu vietējo līdzjutēju atbalstu Numerdors un Varenhorsts maču sāka ar izvirzīšanos vadībā ar 6:3. Mājinieki aktīvi spēlēja uz Alisonu, kas nesa augļus. Varenhorsts bloķēja pretinieka sitienus vienu pēc otra, izvirzot Nīderlandes pāri vadībā ar 10:4. Abu volejbolistu duelis turpinājās, Alisonam spējot nedaudz atgūt zaudēto. Neskatoties uz to, nīderlandieši nopietni dominēja laukumā, palielinot rezultāta starpību līdz septiņiem punktiem (17:10). Brazīļiem pirmajā setā vairs nebija iespējas atspēlēties, atzīstot pretinieku, bet jo īpaši Varenhorsta pārākumu - 21:12.

Otro setu Varenhorsts sāka tieši tāpat kā noslēdza pirmo - ar necaursitamu bloku. Alisons izskatījās īpaši bezspēcīgs, rezultātam uzreiz kļūstot 3:0. Brazīļi pieprasīja pārtraukumu un pēc tā spēja piespiest pretiniekus vairākkārt kļūdīties, kas ļāva atjaunot līdzsvaru uz tablo. Turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi, bet tad ar 10:8 vadībā izvirzījās Alisons un Bruno. Drīz vien mājiniekiem jau vajadzēja ņemt pārtraukumu, jo rezultāts kļuva pagalam nepatīkams - 10:14. Līdzīgi kā pirmajā setā brazīļi, tā otrajā nīderlandieši samierinājās ar nespēju atspēlēties un piekāpās pretiniekiem ar 14:21.

Līdz ar to pasaules čempioni tika noskaidroti trešajā setā. To slikti iesāka Bruno, dodot mājiniekiem 5:2 vadību. Īstajā brīdī pieslēdzās Alisons, kurš atguva zaudēto, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam (7:8). Turpinājumā bija vērojama azartiska cīņa, rezultātam kļūstot neizšķirtam - 10:10. Seta izskaņa bija klāt, minimālā vadībā atrodoties mājiniekiem. Drīz vien tas mainījās, jo Alisons ar planējošu servi tika pie eisa. Alisonam bija arī iespēja realizēt pirmo mačbumbu, bet viņš raidīja bumbu autā. Uzreiz pēc tam Varenhorsts bloķēja Bruno, atjaunojot vadību Nīderlandes pārim (15:14). Spēle turpināja ritēt kā pa viļņiem, duetiem apmainoties ar mačbumbas izspēli. Abi dueti gaidīja pretinieku kļūdu, tuvāk uzvarai esot Nīderlandes pludmales volejbolistiem, kuri atradās minimālā vadībā. Nelaikā divas kļūdas pieļāva pieredzes bagātais Numerdors, kas Brazīlijas duetam tomēr ļāva izcīnīt uzvaru ar rezultātu 2-1 (12:21, 21:14, 22:20).

Līdz ar to par jaunajiem pasaules čempioniem kļuva Alisons Cerutti un Bruno Oskars Šmits no Brazīlijas, sudrabs nīderlandiešiem Reinderam Numerdoram un Kristiānam Varenhorstam, bet bronzas godalgas tika Brazīlijas pludmales volejbolistiem Pedro Solbergam un Evandro Oliveiram Junioram.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa