24.11.2014. 23:51
Turcijas vicečempione Stambulas "Galatasaray" palikusi bez 23 gadus vecā spēka uzbrucēja Furkana Aldemira, kurš pametis komandu, lai izmantotu iespēju pievienoties Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) pastarītei Filadelfijas "76ers".

207 centimetrus garais Aldemirs 2012. gada draftā tika izvēlēts ar 53. kārtas numuru un to paveica Losandželosas "Clippers". Vēlāk tiesības uz basketbolist nonāca Hjūstonas "Rockets" rīcībā, bet kopš 2013. gada vasaras tās pieder Filadelfijas "76ers" organizācijai. Tā izteikusi vēlmi pēc komandas nesekmīgā starta papildināt sastāvu ar talantīgo turku spēka uzbrucēju.

"Spēlēšana NBA ir mans sapnis, tāpat kā jebkuram basketbolistam. Pēdējās dienās izveidojās pozitīvi nosacījumi, lai es realizētu savu sapni," savā "Facebook" profilā rakstīja Aldemirs. "Ar ģimeni un aģentu apsvērām iespējas un nolēmām, ka pieredze ASV manai karjerai un attīstībai būs noderīgāka. Gribu, lai visi zina - esot "Galatasaray", vienmēr cīnījos par komandu, upurējos komandas labā. Dažreiz spēlēju ar savainojumiem, tāpat kā mani komandas biedri. Esmu svīdis šī kluba labā."

Aldemirs noraidīja Turcijā izskanējušās runas, ka "Sixers" piedāvājums esot finansiāli izdevīgāks: "Pie tam pametu klubu bez nekādiem nosacījumiem, tikai vēlos saņemt vēl nesamaksātās algas. Ticu, ka kluba ģimene turēs savu vārdu un ētiskās vērtības mūsu starpā."

"Kad pievienojos "Galatasaray", mans sapnis bija doties uz NBA nevis kādu citu Eiropas klubu. Tagad mans mērķis ir pārstāvēt savu valsti NBA, kā to veiksmīgi darīja mani gados vecākie "brāļi". Zinu, ka pacietība būs nepieciešama šajā pieredzē. Ar Allaha atļauju vēlos pievienot vēl vairāk sasniegumus savai karjerai. Esmu pateicīgs komandas biedriem, treneriem, brāļiem un līdzjutējiem, kas mani atbalstījuši karjeras laikā."

Šī gada maijā Aldemirs noslēdza jaunu trīs gadu līgumu ar Stambulas klubu, kurā spēlē kopš 2011. gada, par 3,9 miljoniem eiro. Pirms tam no 2007. gada Aldemirs pārstāvēja "Pinar Karšiyaka".

Šosezon Aldemirs Eirolīgā 20,2 minūtēs guvis 7,8 punktus, izcīnījis 6,2 atlēkušās bumbas un bloķējos 1,3 metienus. Turcijas līgā spēka uzbrucējam vidēji 24,1 minūtē 7,1 punkts un 11,1 bumba pie groziem. Turcijas čempionātā komanda ieņem trešo pozīciju, bet Eirolīgas D grupā atrodas trešajā vietā ar trim uzvarām sešās spēlēs. Šonedēļ "Galatasaray" piektdien viesosies Valensijā.

"76ers" pēc 13 aizvadītām spēlēm joprojām ir vienīgā komanda, kas nav izcīnījusi nevienu uzvaru. Spēka uzbrucēja pozīcijā ir Brendons Deivīss (7,6 punkti, 3,8 bumbas), Luks Mbā a Mutē (8,3 punkti, 5,5 bumbas), Nerlenss Noels (7,5 punkti, 6,5 bumbas) un Džekārs Sempsons (2,0 punkti, 1,7 bumbas).Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties