29.04.2015. 08:39
Aldaris Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas turnīra pusfināla cīņas trešdien, 29.aprīlī, ievadīs valsts čempionu un 2015.gada sezonas pamatturnīra uzvarētāju BK „Ventspils” spēle ar BK „Jēkabpils” (sākums plkst.19, tiešraide Best4sport TV). Otrais pāris – „VEF Rīga” un „Liepāja/Triobet” – attiecības sāks skaidrot ceturtdien, 30.aprīlī, Aizkrauklē. Sērijās cīņa ritēs līdz trim uzvarām.

Ventspilniekiem kopš 8.aprīļa, kad aizvadīta pēdējā spēle Aldaris LBL pamatturnīrā, bijušas trīs nedēļas savainojumu apārstēšanai un sportiskās formas sakārtošanai. Jādomā, ka pauze bijusi svētīga, tiesa, mazliet par ilgu – nav skaidrs, cik ātri izdosies atgūt spēles garšu. Lai vai kā,  aizsardzībai vajadzētu ieslēgties no pirmās minūtes, lai izvairītos no liekiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem, nepaļaujoties uz  to, ka uzbrukumā savā laukumā „kritīs” jau no pirmās minūtes..

Jēkabpilieši, pilnīgi pretēji, pēdējā laikā nav sūdzējušies par spraigu spēļu prakses trūkumu, jo ceturtdaļfinālā uzvara pār „Jūrmala/Fēnikss” nāca smagā piecu maču sērijā. Tā paretinājusi komandas ierindu (tiek ziņots, ka savainojuma dēļ līdz sezonas beigām no ierindas izgājis Jānis Pozņaks), toties sagādājusi labu rūdījumu, pozitīvas emocijas un pārliecību par saviem spēkiem. Ja kā nākas strādās „Jēkabpils” komandas asākais ierocis – precīzie tālmetieni –, un izdosies izretināt čempionu aizsardzību, parādīsies interesantas iespējas pretspēlei..

Šosezon abās spēlēs pārsvars bijis „Ventspilij”, kas savā laukumā uzvarēja ar 91:68, bet izbraukumā ar 86:76. Interesanti, ka Jēkabpilī mājinieki itin cienījami noturējās, spēlējot bez komandas līdera Rinalda Sirsniņa (nebija arī Maika Burvela).

Abas komandas Aldaris LBL izslēgšanas turnīrā tiekas otro reizi, un pirmā palikusi atmiņā ne tikai abām iesaistītajām pusēm. 2014.gada pavasarī abas komandas apmainījās uzvarām savā laukumā, un viss izšķīrās tikai piektajā spēlē, kurā „Ventspils” uzvarēja ar 77:67 (pirmajās spēlēs 86:70, 73:75, 110:61, 71:85). Pēc tam finālsērijā ventspilniekiem uzvara pār „VEF Rīga” nāca vieglāk (4:1).

Īpašas odziņas: BK „Ventspils” sastāvā šosezon veiksmīgi spēlē jēkabpiliešu pērnās sezonas līderis Trojs Māršals Bārnīss, savukārt „Jēkabpili” patlaban pārstāv no „Ventspils” izīrētais ventspilnieku galvenā trenera Roberta Štelmahera dēls Edgars.