10.01.2015. 18:38
Aizvadot lielisku otro puslaiku, pie sava 13. panākuma 15 spēlēs "Aldaris" LBL čempionātā tikuši "Liepāja/Triobet" spēlētāji, kas savā laukumā ar 89:69 pieveica "Barons/LDz", neļaujot savam bijušajam trenerim Agrim Galvanovskim tikt pie pirmās uzvaras pēc atgriešanās laukumā.

Salīdzinoši nesen par "Barons/LDz” treneri kļuvušajam Agrim Galvanovskim tā bija pirmā viesošanās savā bijušajā darbavietā, un tai tika sagatavoties pietiekoši solīds sastāvs – lai gan bez Gata Jahoviča, toties jau ar horvātu Mateo Kedžo ierindā. Iepriekšējos divos savstarpējos mačos pārāki bija liepājnieki, kuru uz trešo maču varēja pieteikt savu spēcīgo sastāvu.

Komandas mača sākumā ļoti raitā tempā guva punktus, līdz ceturtdaļas vidum pa abām sametot 29 – ar 17:12 vadībā bija mājinieki. Šajā brīdī "Barona/LDz" rindās debitēja jaunpienācējs Mateo Kedžo, tūlīt atzīmējoties ar labu māņkustību un precīzu pustālo. Turpinājumā uzņemto ritmu stabili noturēt izdevās tikai liepājniekiem, kas apmēram divas minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām pēc Arnolda Helmaņa pārķertās piespēles, ātrā uzbrukuma un danka panāca jau 25:16. Lai gan viesi attapās, desmitminūtes izskaņa piederēja laukuma saimniekiem – Gints Antrops trāpīja no tālās distances, uz tablo 30:23.

Pēc īsā pārtraukuma komandas sāka darboties prātīgāk, kas parocīgāk izrādījās rīdziniekiem. Kad spēlētas bija trīsarpus minūtes, Artūrs Bricis ar tālmetienu panāca neizšķirtu 35:35, tomēr nākamie deviņi punkti jau sabira pašu baronu grozā. Liepājnieku lielāko izrāvienu ar tālmetienu apturēja slaidais Jēkabs Rozītis – 44:38. Līdz puslaika beigām viesi pacietīgi drupināja liepājnieku plusus, tiekot arī trīs punktu attālumā. Šāds pārsvars "Liepāja/Triobet” komandai bija arī pēc spēlētām 20 ļoti rezultatīvi nospēlētājām minūtēm – 48:45.

Otro puslaiku komanda iesāka smagnēji, bet pirmie attapās mājinieki, kamēr rīdzinieku braucamais bija stabili nolikts uz bremzēm. Daudz individuālu un neproduktīvu darbību uzbrukunmā, pārāk lēna darbība aizsardzībā, kļūdas, un divarpus minūtes līdz ceturtdaļas beigām krietni labāk spēlējošā Liepājas komanda jau bija tikusi 20 punktu attālumā – 68:48. Vienīgos punktus no spēles, turklāt piecus pēc kārtas, baroniem šajās desmit minūtēs guva Bricis, kurš arī iespaidīgā lēcienā aizslaucīja prom pēdējo Andrusa Mažuta metienu, tomēr skats uz dzīvi pirms izšķirošajām desmit minūtēm no tā kļuva tikai nedaudz labāks – 71:56 "Liepāja/Triobet" labā.

Nepārāk sekmīgā spēle trešās ceturtdaļas beigās liepājniekiem izrādījās tikai mirkļa vājums, kas tika pārvarēts jau ceturtās sākumā, tā skaidri norādot, ka rīdzinieku sapnis par uzvaru jau ir izsapņots. Lai gan rīdzinieki laiku pa laikam pietuvojās, mājinieki spēli noslēdza ar 20 punktu pārsvaru - 89:69