28.02.2016. 20:14
Aldaris Latvijas Basketbola līgas čempionātā 20.uzvaru izcīnīja “Valmiera/ORDO” (82:52 pār “Latvijas Universitāti”), savukārt “Jūrmala/Fēnikss” pēc neveiksmes spēlē ar “Liepāja/Triobet” (64:83) vietu pirmajā sešniekā atdeva komandai “Valka/Valga”. Nākamās spēles trešdien, 2.martā: BK “Jelgava” – “Ogre/Kumho Tyre” (LMT Straumes tiešraide) un “Valka/Valga” – “Barons/LDz”.

“Jūrmala/Fēnikss” (14-13) – “Liepāja/Triobet” (18-8) 64:83

Pēc līdzvērtīgās cīņas pirmajā puslaikā (33:37), jūrmalnieki piedzīvoja fiasko trešajā ceturtdaļā (43:63). Liepājnieki, pat spēlējot bez savainotajiem Stīvena Zeka un Arnolda Helmaņa pārliecinoši uzvarēja cīņā par atlēkušajām bumbām (58-35) un izdarīja par 13 metieniem vairāk nekā pretinieki (“Jūrmalai” trūka Iļjas Gromova).

Uzvarētājiem Roberts Krastiņš guva 16 punktus, Klāvam Čavaram 10+14 atlēkušās. Zaudētājiem Ivars Žvīgurs guva 13 punktus.

Liepājnieki nostiprinājušies līderu kvartetā, savukārt “Jūrmala/Fēnikss” pēc ilgāka pārtraukuma izkrita no izslēgšanas turnīra sešnieka. Milzīga nozīme būs spēlei “Jūrmala/Fēnikss” – “Valka/Valga”, kas sestdien, 5.martā, notiks Lapmežciemā.

“Latvijas Universitāte” (4-21) – “Valmiera/ORDO” (20-6) 52:82

Valmierieši stabilu pamatu uzvarai ielika jau pirmajā ceturtdaļā (25:9) un, kaut arī studenti līdz lielajam pārtraukumam samazināja atpalicību līdz 34:45, otrajā puslaikā intriga drīz vien apsīka.

Uzvarētājiem Lauris Blaus guva 15 punktus un izprovocēja deviņus pretinieku pārkāpumus. Studentiem Linards Jaunzems guva 13 punktus.

“Valmiera/ORDO” izcīnīja devīto uzvaru pēdējās desmit spēlēs, “Latvijas Universitātei” sestais zaudējums pēc kārtas.