28.01.2015. 20:07
Trešo uzvaru pēc kārtas "Aldaris" LBL izcīnījuši "Barons/LDz" basketbolisti, savā laukumā pārliecinoši ar 90:77 pieveicot BK "Valmiera" komandu. Lielisku maču aizvadīja mājinieku leģionāru trio - 21 punkts Dimitro Gļebovam, 20 Mateo Kedžo, 17 Pavlo Burenko.

Rīdzinieku un valmieriešu divcīņai ir visai sena vēsture, un bieži vien spēles bijušas spraigas, tāpēc kas tāds tika gaidīts arī šoreiz. "Barons/LDz” basketbolisti bija uzvarējuši pēdējos divos mačos, kamēr BK "Valmiera” stabilitāti uztaustīt nekā nespēj. Vidzemniekiem vajadzēja iztikt bez vieno no saviem toņiem Sema Dovera, tomēr pārējie pamatspēki bija ierindā, kas nozīmēja, ka resursu labai cīņai vajadzētu pietikt.

Mača pirmie četri punkti bija valmieriešu rēķinā, bet mājinieki atbildēja ar vēl iespaidīgāku punktu sēriju, panākot 11:4. BK "Valmiera" klusuma periodu pārtrauca Džastins Hērts, kas ievadīja abu komandu veiksmes periodu uzbrukumā. Tiesa, vidzemniekiem tas ātri apstājās, kamēr "Barons/LDz” komandā turpināja uguņot viss piecinieks. Ceturtdaļas izskaņā tika panākts jau desmit punktu pārsvars, bet to noslēgt rīdziniekiem izdevās ar pluss 8 – 24:16. Baroni bija ar identisku precizitāti izpildījuši divu un trīs punktus vērtos metienus, mērķī raidot četrus no sešiem metieniem, turklāt uzvarēja cīņu pie groziem, tāpēc viņu vadība bija gluži likumsakarīga.

Par viesu pakaļdzīšanās motoru uz brīdi kļuva Vitenis Čižausks, taču mājiniekiem izdevās apturēt arī šos mēģinājumus un panākt mača lielākos plusus. Pēc Laura Miža precīzā soda metiena "Barons/LDz” bija vadībā 33:22, bet iespējas tikt vēl lielākos plusos neizmantoja. Pēc Hērta tālmetiena un Šķēlas precīzā soda metiena komandas atkal šķīra tikai pieci punkti (37:32), bet puslaika izskaņā spēle uzmeta vēl vienu kūleni – trīspunktu gājiens Kasparam Kambalam, vēl divus punktus pievieno Gatis Jahovičs, un uz tablo jau 42:32. Šoreiz šādu pārsvaru rīdziniekiem izdevās saglabāt arī līdz pārtraukumam – 46:36.

Valmieriešu savas spēles meklējumi turpinājās arī otrajā puslaikā, veiksmes mijās ar kļūdām, un laukuma saimnieki, spēlējot agresīvāk un precīzāk, prata ne vien noturēt vadību, bet arī attālināties. Pēc trim ceturtdaļām 70:56, bet ceturtajā "Barons" tuvojās jau 20 punktu pārsvaram. Tuvāk tikt viesiem izdevās vien pašās mača beigās, kad glābt kaut ko jau bija par vēlu – rīdzinieki svinēja uzvaru 90:77, izcīnot trešo panākumu pēc kārtas.