22.04.2015. 12:16
Trešdien, 22.aprīlī, plkst.19 Lapmežciemā Aldaris Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas trešajā spēlē „Jūrmala/Fēnikss” uzņems BK „Jēkabpils” (Best4sport TV tiešraide). Sērijā līdz trim uzvarām rezultāts ir 2:0 jēkabpiliešu labā (70:69, 83:79). Pāra uzvarētāji pusfinālā tiksies ar valsts čempioniem BK „Ventspils”. Jau zināms viens pusfinālistu pāris: 30.aprīlī cīņu sērijā līdz trīs uzvarām sāks „VEF Rīga” – „Liepāja/Triobet”.

„Jūrmala/Fēnikss” pēc sāpīgā trieciena pirmās ceturtdaļfināla spēles galotnē (kaut arī mājiniekiem bija pārsvars gandrīz visā spēles gaitā un +1 vēl 0,9 sekundes pirms beigām, pretiniekiem tika ļauts gūt uzvaras grozu) otrajā mačā izbraukumā bija patālu no labākā snieguma. Tomēr pēdējās minūtēs sarīkotā iedzīšana saasināja intrigu spēlē un apstiprināja, ka jūrmalnieki vēl nav salūzuši. Savā laukumā motivāciju vairos skatītāju atbalsts un, jādomā, trīspunktnieku statistika būs savādāka, nekā bija Jēkabpilī (10/28 pret jūrmalnieku 4/25). Ja izdosies saglabāt jaudu zem groziem (Jēkabpilī viesiem bija pārsvars 41-34), jūrmalniekiem būs labas izredzes pagarināt sēriju.

„Jēkabpils” pirmajos mačos izspieda maksimumu, ilustrējot pieredzes milzīgo lomu izslēgšanas spēlēs. Svarīgi, ka komandu uz priekšu vilkuši ne tikai rūdītie līderi (Rinalds Sirsniņš, Pāvels Veselovs), bet arī spēlētāji, kuri sezonas laikā nav bijuši priekšplānā (Mikus Sokolovs, Jānis Pozņaks). Savu ieguldījumu komandas uzvarās devuši deviņi basketbolisti – pietiekami plaša rotācija, lai neuztrauktos par fizisko spēku izsīkumu.

Kā būs ar psiholoģisko noturību – to redzēsim Lapmežciemā. Šķietami pārliecinošais 2:0 pārsvars un viena mājas spēle rezervē jēkabpiliešus padara par stabiliem sērijas favorītiem, un viens zaudējums šo statusu neatņems. Tomēr izslēgšanas turnīra laikā modrības zaudēšana vienā spēlē var izraisīt nevēlamu ķēdes reakciju. Vai „Jēkabpilij” pietiks jaudas sēriju pabeigt jau trešajā spēlē viesos?

Šosezon abu komandu attiecībās līdz šim bijis līdzsvars: „Jūrmala/Fēnikss” – BK „Jēkabpils” 44:57, 62:55, 90:83, 78:77, 69:70, 79:83.

Seko un uzzini pirmais:FP Investment, SIA E.Melngaiļa 1a, Rīga, LV-1010
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties