11.10.2015. 22:39
Albānijas un Rumānijas futbola izlase svētdien kvalificējās 2016.gada Eiropas čempionāta finālturnīram, turklāt albāņi pie šāda sasnieguma tikuši pirmoreiz vēsturē.

Albānija svētdien kvalifikācijas turnīra noslēdzošās kārtas spēlē izbraukumā ar 3:0 (2:0) pieveica Armēniju.

Spēles devītajā minūtē bumbu netīši savos vārtos ieraidīja armēnis Kamo Hovhanisjans. 23.minūtē pēc soda sitiena Albānijas pārsvaru dubultoja Berats Himšiti, bet punktu cīņai otrajā puslaikā pielika uz maiņu uznākušais Armando Sadiku.

Tikmēr uzvaru I apakšgrupā garantēja Portugāle, ar 2:1 (1:0) izbraukumā pārspējot Serbiju, kas maču pabeidza vien deviņu futbolistu sastāvā.

Grupas noslēguma kopvērtējumā pēc astoņām kārtām pie 21 punkta tika Portugāle, kurai ar 14 punktiem sekoja Albānija, bet pie 12 punktiem tika Dānija.

Savukārt Serbija un Armēnija savāca attiecīgi četrus un divus punktus.

Savukārt F apakšgrupā svētdien Rumānija ar 3:0 (2:0) viesos pārspēja Farēru salas. Uzvarētājiem divus vārtus pirmajā puslaikā guva Konstantīns Budesku, bet trešo reizi izcēlās Aleksandru Maksims.

Tikmēr pirmo uzvaru atlases ciklā pēdējā kārtā beidzot guva Grieķija, kas savā laukumā ar 4:3 (1:1) pārspēja Grieķiju. Uzvaras vārtus 86.minūtē iesita Panagiotis Panē.

Vēl vienā duelī Somija cīnījās 1:1 (0:1) ar Ziemeļīriju.

Šajā grupā desmit kārtās uzvaru ar 21 punktu izcīnīja Ziemeļīrija, kurai punktu zaudēja Rumānija, bet pie 16 punktiem un trešās vietas tika Ungārija.

Ceturtā ar 12 punktiem bija Somija, kurai ar sešiem punktiem sekoja Farēru salas un Grieķija.

Vietas Eiropas čempionāta finālturnīrā pašlaik nodrošinājušas arī Anglija, Čehija, Islande, Austrija, Spānija, Šveice, Itālija, Beļģija un Velsa, kā arī mājiniece Francija.

Zīmīgi, ka jau četras komandas garantējušas vietu finālturnīrā kā Eiropas čempionāta debitantes - Islande, Ziemeļīrija, Velsa un Albānija.

Pēc divu apļu grupu turnīra finālsacensībās iekļūs katras grupas divas labākās komandas un labākā no trešajā vietā palikušajām izlasēm. Pārējās astoņas trešo vietu ieguvējas spēkosies «play-off» pāros par četrām atlikušajām ceļazīmēm.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2016.gadā Francijā būs pirmais, kurā līdzšinējo 16 komandu vietā startēs 24 izlases.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430