08.02.2017. 23:55

Pirms nedēļas "Celta" savā laukumā piedzīvoja nelielu vilšanos, nospēlējot ar pieticīgo "Alaves" 0:0. Lai gan "Celta" šovakar derēja jebkurš rezultatīvs neizšķirts, Alavas komanda ieguva zināmas priekšrocības, jo spēlēja mājās. Tiesa, "La Liga" ietvaros jaunpienācēja "Alaves" visbiežāk spēlējusi tieši neizšķirti, iekrājot bilanci 2-6-2.

Interesanti, ka gan "Celta", gan "Alaves" saglabāja precīzi to pašu sākumsastāvu, ko pirmajā tikšanās reizē. "Celta" gadījumā tas arī bija visnotaļ loģiski, jo nedēļas nogalē komandai iznāca piespiedu atpūta - mačs pret Madrides "Real" brāzmainā vēja dēļ tika pārcelts. Tikmēr "Alaves" svētdien praktiski garantēja palikšanu "La Liga", viesos ar 4:2 sakaujot Hihonas "Sporting" un nostabilizējoties TOP12. "Celta" Spānijas čempionātā ir tikai par trim punktiem vairāk un 10. pozīcija.

"Celta", pārpildīta leģionāriem, Karaļa kausā ir triumfējusi trīsreiz, kamēr "Alaves" rekords šai turnīrā ir divi pusfināli, abos tajos piedzīvojot zaudējumu. Tātad šovakar "Alaves" cīnījās par pirmo finālu, kurā savu pretinieci jau gaidīja varenā "Barcelona".

Spēli uzbrūkošāk sāka "Alaves", taču 11. minūtē tikai brīnums un mājinieku vārtsarga izcilie refleksi neļāva "Celta" iegūt vadību. Jago Aspass soda laukumā neticami smalki apstrādāja bumbu (nevarēja saprast, vai viņš tieši tā arī bija domājis) un izdarīja labi mērķētu sitienu - Fernando Pačeko noreaģēja un pārvirzīja bumbu uz stūra sitienu.

20. minūtē "Alaves" atbildēja ar nopelnītu bīstamu brīvsitienu un principā tas tika izpildīts labi - pēc Ibai Gomesa raidījuma bumba lidoja vien nedaudz virs vārtiem. Puslaika aktīvākais spēlētājs gan bija Aspass, kurš ne tikai nopelnīja dzelteno kartīti, bet pirms tam arī viltīgi sagaidīja pazaudētu bumbu un mēģināja pārcelt to pāri Pačeko - mazliet par stipru. Arī trešais puslaiks šajā duelī noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Raugoties otro puslaiku, izskatījās, ka tieši "Alaves" nevēlas papildlaiku un tic saviem spēkiem vairāk. Intensīvs futbols, ātra tempa turēšana, augsts presings - tā var raksturot mājinieku futbolu, piepalīdzot, protams, arī līdzjutēju atbalstam. "Alaves" izveidoja pāris momentiņus, bet 60. minūtē pretēji cīņas gaitai zelta vārtus varēja gūt "Celta" - Aspasam teicama piespēle, tomēr dāni Danielu Vasu pēdējā mirklī iztraucēja mājinieku aizsargs.

Kopējā bilde gan nemainījās un turpinājumā divi ļoti bīstami sitieni "Alaves". Gomesa netraucētu sitienu no 16 metriem pretī vārtiem atvairīja "Celta" vārtsargs Alvaress Serhio, bet pēc Deiversona spēcīga raidījuma bumba aizspurdza gar viesu vārtu devītnieku.

Papildlaikā "Celta", pateicoties nespēlēšanai nedēļas nogalē, varbūt atliktu vairāk spēka un enerģijas, taču līdz tam nenonāca. 82. minūtē pirms nieka trim minūtēm uz maiņu uznākušais "Alaves" pussargs Edgars Mendess saņēma bumbu no partnera, veica reidu, ielauzās vārtu priekšā un precīzi sita - 1:0! Mājinieki ieguva pelnītu vadību, taču vieni "Celta" vārti izšķirtu dueļa likteni par labu viesiem. "Celta" uzreiz meta cīņā papildus uzbrucēju Jona Gvideti personā un, lai gan mājinieki aizsardzībā brīžiem krita panikā, maču izglābt nespēja.

"Alaves" gan šodien, gan summā uzvarēja ar 1:0 un 27. maijā pirmo reizi kluba 96 gadu vēsturē piedalīsies Spānijas kausa finālā, cīnoties ar pašu "Barcelona". Pēdējās 12 sezonās "Alaves" Spānijas kausa izcīņā vienreiz zaudēja 1/8 finālā, bet pārējos piegājienos netika pat tik tālu. Ņemot vērā arī rezultātus "La Liga", lieliska sezona "Alaves".

Iekavās norādīta pārstāvētā līga.

Iekavās norādīta pārstāvētā līga.

Iekavās norādīta pārstāvētā līga.

Iekavās norādīta pārstāvētā līga.get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]
Lapa Dmitrijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties