05.01.2015. 11:36
Svētdien Argentīnā startēja tradicionālais Dakāras rallijs, kur pirmajā sacensību dienā vieglo automašīnu klasē sākotnēji ātrākais bija Kataras braucējs Nasers Al Atija, taču vēlāk sportists saņēma sodu un zaudēja pirmo vietu.

Sākotnēji pirmajā posmā uzvaru svinēja Al Atija, kurš sasniedza finišu pēc vienas stundas, 12 minūtēm un 50 sekundēm. Otrajā vietā finišēja argentīnietis Orlando Terranova, bet trešais palika amerikānis Robijs Gordons. Taču dienas beigās noskaidrojās, ka Al-Atija kādā no apdzīvotām vietām ir pārkāpis ātrumu, par ko viņš saņēma divu minūšu sodu, kas viņu līdz ar to kopvērtējumā no pirmās vietas atsvieda uz septīto pozīciju.

Jau ziņojām, ka vakardienas posma lielākais pārsteigums notika vieglo automašīnu konkurencē, kur fiasko piedzīvoja pagājušā gada čempions Nani Roma (Spānija). Jau dažus kilometrus pēc starta Romas vadītais "Mini" apstājās un pēc otrās noslāpšanas vairs nebija iedarbināms. Vēlāk sportists ar komandas smago automašīnu tika aizvilkts uz pirmā posma finišu, taču no ātrākā braucēja Roma atpaliek sešarpus stundas. Tas nozīmē to, ka atlikušajos posmos Romam, ja būs nepieciešams, būs jāpalīdz saviem komandas biedriem.

Šodien sportistiem ir jāveic rallijreida garākais posms - 518 kilometri.