10.01.2015. 09:54
«Mini» komandas braucējam Naseram al Atijam no Kataras piektdien pēc kārtējās uzvaras leģendārā «Dakaras» rallijreida posmā izdevās nostiprināt savas pozīcijas sacensību kopvērtējuma galvgalī.

Al Atija, kurš par «Dakaras» čempionu tika kronēts pirms četriem gadiem, piektdien bija ātrākais 318 kilometrus garajā sestajā posmā, tādejādi triumfējot jau trešajā etapā šogad.

Vien 37 sekundes no Kataras sportista atpalika «Toyota» braucējs Žinels de Viljērs no DĀR, kuram šis jau bija piektais goda pjedestāls, bet trešais pēc vienas minūtes un 24 sekundēm bija spānis Nani Roma ar «Mini».

Zīmīgi, ka «Mini» komanda uzvarējusi visos sešos līdz šim aizvadītos šī gada ātrumposmos, kas ir jauns sacensību rekords.

Kopvērtējumā tagad al Atija apsteidz de Viljēru par 11 minūtēm un 12 sekundēm, bet Saūda Arābijas sportists Jazīds Alraži, kurš brauc ar «Toyota», zaudē 28 minūtes un 44 sekundes.

Tikmēr motobraucēju ieskaitē piektdien pie panākuma tika portugālis Elders Rodrigešs («Honda»), kurš par vienu minūti un desmit sekundēm apsteidza ar KTM braucošo austrālieti Tobiju Praisu. Trešais savukārt bija vēl viens portugālis Paulu Gonsalvešs no «Honda» komandas.

Savukārt kopvērtējuma līderis spānis Hoans Barreda («Honda») šoreiz bija sestais, līderim zaudējot septiņas minūtes un 20 sekundes.

Kopvērtējumā Barreda nu par 12 minūtēm un 27 sekundēm apsteidz četrkārtējo un pašreizējo «Dakaras» čempionu Marku Komu no Spānijas (KTM), bet par 17 minūtēm un 12 sekundēm atpaliek Gonsalvešs.

Šogad rallijreida dalībniekiem jāsacenšas aptuveni 9000 kilometru garās sacensībās, kas vijas caur Argentīnu, Čīli un Bolīviju. Sacensību noslēgums gaidāms 17.janvārī Buenosairesā.

Arī šogad sportisti sacenšas 13 ātrumposmos.

Kā zināms, rallijreida trešajā posmā mira poļu motobraucējs Mihals Herniks, kuru jau bez dzīvības pazīmēm helikopters nomaldījušos atrada aptuveni 300 metru attālumā no trases. Ceturtdien tika paziņots, ka viņa nāves cēloņi bija hipertermija un atūdeņošanās.

Rallijreida 37 sezonās dzīvību tagad zaudējuši 24 dalībnieki, bet ieskaitot žurnālistus un citus tehniskos darbiniekus - vairāk nekā 60 cilvēki.

«Dakaras» rallijreids, kurā šogad nestartē neviens Latvijas pārstāvis, septīto reizi pēc kārtas norisinās Dienvidamerikā. Rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā. 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts.A & B, SIA A & B, SIA Āne, Celtnieku 32, Cenu p., Ozolnieku n., LV-3043
Lucenko Jekaterina Lucenko JekaterinaAerobika, Aerobika ūdenī
FTA
Reģistrēties