18.09.2015. 17:55
Rumānijas septītās lielākās pilsētas Brašovas apkaimē sācies junioru un U23 Eiropas čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā. Latvijas sportisti Roberts Akmens, Dāvis Iļjins un Dāvis Ciršs šodien uzvarēja savā priekšbraucienā un uzreiz iekļuva A finālā.

200m U23 smaiļotājs Roberts Akmens savā priekšbraucienā uzrādīja 0:35.740 un izcīnīja pirmo vietu, tuvākais sekotājs baltkrievs Dmitrijs Trocjakovs atpalika par 0.288 sekundēm. Uzreiz finālā iekļuva vēl divu priekšbraucienu uzvarētāji - dānis Balāžs Birkāšs (0:35.396) un dānis Orions Pilo (0:35.468), savukārt 18 sportistiem vēl būs jābrauc pusfinālā.

200m junioru smaiļotājs Dāvis Ciršs savā priekšbraucienā sasniedza 0:37.440 un izcīnīja pirmo vietu, tuvākais sekotājs dānis Anastass Magdihs atpalika par 0.112 sekundēm. Uzreiz finālā iekļuva vēl divu priekšbraucienu uzvarētāji - čehs Ondejs Bisickis (0:36.308) un spānis Hosē Gomess (0:35.972), savukārt 18 sportistiem vēl būs jābrauc pusfinālā.

Junioru kanoe airētājs Dāvis Iļjins 200m priekšbraucienā ar 0:43.016 ieguva trešo vietu un tika A finālā, savukārt 500m distancē viņš ar 02:07.820 kvalificējās pusfinālam.

Šajā čempionātā kopumā piedalās 16 mūsējie. Minētie trīs pagaidām ir vienīgie, kuriem izdevies iekļūt elites finālā.

Izmantotie resursi:europecanoeevents.com