18.06.2014. 07:50
Pasaules kausa izcīņā futbolā pirmās kārtas noslēdzošajā cīņā rupju kļūdu spēles gaitā pieļāva Krievijas vārtsargs Igors Akinfejevs, kas maksāja komandai vārtus, tomēr krievi F apakšgrupas maču ar Dienvidkoreju nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:0).

Spēles rezultātu pēc rupjas Krievijas pamatvārtsarga Igora Akenfejeva kļūdas atklāja dienvidkorejietis Kunhu Lī, bet Krievijas rindās rezultātu izlīdzināja pieredzējušais uzbrucējs Aleksandrs Keržakovs.

Dueli daudz pārliecinošāk iesāka Krievijas izlase, kas jau pirmajās minūtēs ieguva milzīgu teritoriālo pārsvaru. Desmitajā minūtē Dienvidkoreja izveidoja pirmo bīstamo situāciju mačā, kad Vācijas bundeslīgā slavu ieguvušais Honmiņs Sons, noskriedams teju 30 metrus, izkārtoja sev lielisku pozīciju pie soda laukuma, tomēr sita garām vārtiem. Pēcāk spēle izlīdzinājās abu vienību starpā, arī dienvidkorejiešiem ilgāk mēģinot pieturēt bumbu laukuma centrā.

Mača 13.minūtē Sons nopelnīja pirmo dzelteno kartiņu spēlē. Turpinājumā neviena no komandām īstas briesmas pie pretinieku vārtiem neradīja, bet 28.minūtē tiesnesis otro reizi spēlē parādīja dzelteno kartiņu Dienvidkorejas izlases spēlētājam. Rupju izklupienu pret krievu Aleksandru Samedovu izpildīja Sunjuns Ki. Tikmēr 34. minūtē Džačeļa Kū sitiens ar rikošeta palīdzību lidoja tikai nedaudz garām krievu vārtiem, bet puslaika atlikušajās minūtēs nevienai no komandām teicamas iespējas neradās.

Otrā puslaika pirmajā minūtē Vasīlijs Berezuckis sita garām ar galvu pēc stūra sitiena izpildes, bet pēcāk divas lieliskas epizodes bija Dienvidkorejas izlases spēlētājiem, kuri bīstami apdraudēja krievu vārtus ar sitieniem no distances. Negaidīti notikumi risinājās 68.minūtē, kad pēc rupjas krievu vārtsarga Akinfejeva kļūdas vārtus guva Dienvidkoreja. Spēcīgu sitienu no distances izpildīja dienvidkorejietis Kunhu Lī, kurš tikai dažas minūtes pirms tam bija uznācis laukumā, sākotnēji Akinfejevs bumbu atsita, tomēr tā kuriozā veidā pārleca pāri vārtsargam un ielidoja vārtos - 1:0.

Turpmākajās minūtēs krievi izmisīgi mēģināja rezultātu uz tablo izlīdzināt, kas arī izdevās. 73.minūtē dienvidkorejiešu soda laukuma burzmā bumba nonāca pie uz maiņu nākušā Keržakova, kurš no tuvas distances bija precīzs, gūstot savus 26.vārtus izlases rindās. Atlikušajās minūtēs abas izlases mēģināja izraut uzvaru, bet teicama izdevība pamatlaika kompensācijas laikā bija Samedovam, kurš no tuvas distances nespēja nokontrolēt bumbu, sitot to neprecīzi.

Atgādināsim, ka H grupas pirmajā mačā otrdien Beļģijas izlases ar rezultātu 2:1 apspēlēja Alžīrijas futbolistus.

Pasaules kausa otrajā kārtā iekļūst katras apakšgrupas divas labākās izlases, bet trešo un ceturto vietu ieņēmušajām vienībām turnīrs būs beidzies.

PK finālturnīrs Brazīlijā norisināsies no 12. jūnija līdz 13. jūlijam.