30.08.2014. 12:14
Nīderlandes galvaspilsētā Amsterdamā turpinās pasaules čempionāts akadēmiskajā airēšanā. Latvijas labākā airētāja Elza Gulbe (21) šodien D finālā pārliecinoši izcīnīja pirmo vietu un sacensību noslēgumā ierindojās 19. pozīcijā. Savukārt mūsu vienīgais divnieks šodien palika pēdējā vietā.

Ceturtā līmeņa (D) finālā šodien startēja pieci sieviešu vieninieki. 2013. gada pasaules Universiādes bronzas medaļniece Elza Gulbe šajā braucienā ar 07:39.16 stabili ieguva pirmo vietu, kas deva 19. pozīciju sacensību noslēgumā. Divdesmitnieku noslēdza zimbabviete. Tādējādi mūsu sportiste, salīdzinot ar 2013. gada PČ iegūto 12. vietu, tagad spērusi soli atpakaļ. Šis pasaules čempionāts ir sava veida ģenerālmēģinājums nākamā gada čempionātam, kur tiks sadalītas deviņas olimpiskās ceļazīmes.

2012. gada junioru pasaules vicečempioni Krišs Kalniņš (20) un Gints Zunde (20) savā D finālā ar 06:39.70 palika pēdējie. Līdz ar to pasaules čempionāta noslēgumā mūsu sportisti finišēja pēdējā (23.) vietā.

Aizstāvībai jāsaka, ka šajā čempionātā Latvijas sportisti bija vieni no jaunākajiem. A finālos favorīti ir apmēram 30 gadu vecumā.

Kā jau ziņots, agrākā Latvijas pārstāve, tagadējā Īrijas latviete Sanita Pušpure (32), vakar iekļuva pasaules čempionāta elites fināla sešiniekā un rīt turpinās cīņu par medaļu.