17.09.2014. 23:38
UEFA Čempionu līgas F grupā Amsterdamas "Ajax" pēc diskutabli ielaistiem vārtiem pret Parīzes "Saint-Germain" otrajā puslaikā spēja atspēlēties un panākt 1:1, turklāt mača izskaņā uzbruka nesalīdzināmi draudīgāk. Savukārt otrajā grupas spēlē, lai arī Kipras APOEL atzīstami cīnījās, trīs punktus turnīra tabulā ierakstīja "Barcelona" (1:0).

Parīzes "Saint-Germain" Nīderlandē ieradās ar divām uzvarām piecās Francijas līgas spēlēs, kas nudien priekš PSGnav tas iespaidīgākais sezonas starts. Pirms spēles bija šaubas par Davida Luiza spēju piedalīties, taču viņš izgāja laukumā, un ar brazīlieša palīdzību viesi ātri parādīja, ka ir favorīti un devās plašos uzbrukumos.

Sākuma ofensīva gan drīz noplaka, jo gluži vienkārši nedeva rezultātus. "Ajax" aizsardzība izskatījās pārliecinoša, taču pietika ar vienu kļūdu, lai viss sabruktu. 14. minūtē "Ajax" aizsargs Nikolajs Boilesens neveiksmīgi apstrādāja bumbu, un tā nokļuva soda laukumā. Boilesens centās labot savu kļūdu un ar augumu piesedza bumbu, taču - vai nu pats aizķērās, vai PSG spēlētājs viņu nogāza (videoatkārtojumā tas nebija pilnīgi skaidri redzams) - pie bumbas tika Lukass.

Lukass piespēlēja Ibrahimovičam, kura sitienu nobloķēja Joels Veltmans, taču bumba atleca tieši uz kājas Edinsonam Kavaini. 1:0, un mača gaita mainījās. PSG sāka nedaudz atkāpties savā laukuma pusē un, lai arī pie pāris labiem tālsitieniem tika Ibrahimovičs, "Ajax" vārtsargs Jaspers Silesens tos ērti savāca.

Spēles kvalitāti neuzlaboja arī fakts, ka mača tiesnesis otrā puslaika vidū izlaida spēli no rokām, pāris reizes nesodot abu komandu spēlētājus par diezgan acīmredzamām rupjībām, kas, protams, noveda pie jaunām rupjībām. Viens šāds pārkāpums noveda pie "Ajax" soda sitiena apmēram no 18 metriem, un to realizēja Lase Šone, aizgriežot bumbu no vārtsarga izstieptās plaukstas. PSG varēja būt pateicīga liktenim, ka rezultāts netapa 1:2, jo pēc pāris minūtēm tās vārtsargs Salvatore Sirigu ar pūlēm izvilka Šones sisto bumbu.

Mača izskaņā PSG futbolisti izskatījās noguruši un apjukuši, un "Ajax" presings tiem neļāva paveikt praktiski neko, kamēr paši mājinieki regulāri ielauzās soda laukumā, līdz labam sitienam gan netiekot, un mačs noslēdzās ar neizšķirtu 1:1, par kuru gandrīz vai vairāk apmierināti varēja būt viesi.

"Barcelona" spēles sākumā piedzīvoja nelielu pārsteigumu, jo izteiktā pastarīte APOEL droši devās uz priekšu, pirmajās 28 minūtēs spāņu grandam neļaujot izveidot nevienu puslīdz nopietnu uzbrukumu. Tiesa, "Barsai", lai iesistu, nevajag neko īpašu, un arī šoreiz rezultātu atklāja vienkāršs Lionela Mesi centrējums, kuru ar galvu noslēdza Žerārs Pikē. Mača turpinājumā APOEL entuziasms bija nedaudz noplacis, un mājinieki bija daudz tuvāk otro vārtu guvumam nekā viesi neizšķirtam, taču neizšķirts nemainījās. Zaudējums tikai ar 0:1 gan tik un tā ierakstāms APOEL vēstures grāmatu pozitīvajās lappusēs. Jāpiezīmē gan, ka "Barcelona" laukumā nesūtīja savu to visspēcīgāko sastāvu, piemēram, atrodot tajā vietu arī 19 gadus vecajiem Muniram el Hadadi un Serhi Samperam.

Spēle Rez. Vārtu guvēji
Ajax-PSG 1:1 (0:1) Šone 74` - Kavani 14`
Barcelona-APOEL 1:0 (1:0) Pikē 28`ZAAO, SIA, Viļakas novads ZAAO, SIA, Viļakas novads Viļaka, Viļakas n.
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties