21.07.2014. 13:49
Aizvadītās nedēļas nogalē vairāk nekā 150 labākie Latvijas un Igaunijas šosejas riteņbraucēji aizvadīja tradīcijām bagāto Murjāņu sporta ģimnāzijas kausu riteņbraukšanā. Tikmēr zēniem un jauniešiem ļoti spraigas cīņas norisinājās "Baltais Cerību kausa" ceturtajā posmā.

Murjāņu sporta ģimnāzija ir vieta, kur mācījušies un trenējušies daudzi no Latvijā labākajiem riteņbraucējiem, viņu vidū Romāns Vainšteins, Ainārs Ķiksis, Arvis Piziks, Kaspars Ozers, Dainis Ozols un Gatis Smukulis. Aizvadītās nedēļas nogalē jau 30. reizi norisinājās tradīcijām bagātās Murjāņu kausa izcīņas sacensības šosejas riteņbraukšanā. Tāpat tika aizvadīts arī Latvijas lielākā jaunatnes riteņbraukšanas seriāla „Baltais Cerību kauss” ceturtais posms. Kopumā abās sacensībās startēja vairāk nekā 150 dalībnieki ne vien no Latvijas, bet arī Igaunijas.

Izšķirošie notikumi norisinājās sestdien, kad Raganā sportisti sacentās aizraujošajos kritērija braucienos par nedaudz vairāk nekā divu kilometru garo apli. Šeit uzvarētāji tika noteikti pēc iegūtajiem punktiem starpfinišos, nevis pavadītā laika distancē. Zēnu konkurencē, kur riteņbraucēji sacentās arī "Baltais Cerību" kausa ietvaros, bija jāveic astoņi apļi. Sākumā ļoti pārliecinoši vadībā izvirzījās dobelnieks Ādams Veins Rozenfelds, kurš ātri sakrāja 12 punktus. Turpinājumā Rozenfelds turpināja kontrolēt sacensību gaitu, nodrošinot uzvaru kritērijā. Otrajā vietā ierindojās kuldīdznieks Arvis Rendors, bet trešais, pateicoties labi aizvadītajiem pēdējiem apļiem, bija Smiltenes sporta skolas pārstāvis Endijs Ramanis. Tikmēr meiteņu konkurencē viss goda pjedestāls tika Dobeles pārstāvēm. Uzvarēja Nikola Letīcija Frančenko, apsteidzot Megiju Grīslīti un Sabīni Kauņecku.

Jauniešiem, kuri arī sacentās „Baltais Cerību” kausa ietvaros, kopumā bija jāveic uz pusi garāka distance. Šeit notikumi risinājās daudz sīvāk un uzvarētājs par savu panākumu varēja būt drošs tikai pēc finiša. Pirmajā daļā visaktīvāk punktus pelnīja Kritsters Ansons un Niklāvs Aleksandrs Čakšs, bet tad izrāvienu veica kuldīdznieks Mārcis Kalniņš, kurš vienatnē atrāvās no sekotājiem un nopelnīja arī dubultos punktus finišā. Tas gan viņam neļāva uzvarēt, jo par trijiem punktiem vairāk bija iekrājis Murjāņu sporta ģimnāziju pārstāvošais talsinieks Kristers Ansons, kuram arī uzvara. Kalniņam otrā vieta, bet trešais lielajā karstumā bija Čakšs.

Junioriem sacensību likme bija vēl augstāka, jo notika cīņa par Latvijas čempiona titulu kritērijā. Pirmajos apļos ļoti aktīvs bija „RRS/ Purvciems” sportists Klāvs Rubenis, kurš izvirzījās vadībā pēc punktiem. Drīz vien no visiem atrāvās un punktus sapelnīja Ēriks Toms Gavars un Nils Ķlederis. Tomēr izšķirošajā atrāvienā neviens no šiem sportistiem nebija. Vispirms aizbēga četru braucēju grupa – Aleksandrs Rubļevskis, Dāvis Perševics, Kārlis Jirgensons un igaunis Pēters Pungs. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās vien pēdējā aplī, kad Jirgensons finiša spurtā pārspēja Pungu. Latvijas čempiona tituls "RRS/ Daugmale" pārstāvim Kārlim Jirgensonam, sudrabs Aleksandram Rubļevskim, bet bronza Klāvam Rubenim.

Ar lielu interesi tika gaidīts Open grupas brauciens, kur dalību ņēma arī Latvijas labākās riteņbraukšanas komandas "Rietumu – Delfin" sportisti. Viņu vidū bija Eiropas vicečempions U23 grupas braucienā Andžs Flaksis, pasaules čempionāta desmitās vietas ieguvējs U23 grupas braucienā Andris Smirnovs un citi. Šeit visai pārliecinošu uzvaru izcīnīja tieši Murjāņu sporta ģimnāzijas absolvents Andris Smirnovs, aiz sevis atstājot "XSports Cycling team" sportistu Kristapu Knopu un arī Andžu Flaksi. Spraigas un azartiskas cīņas norisinājās arī tautas braucienā un bērnu sacensībās.

Murjāņu kausa kopvērtējumā, kur tika vērtēti rezultāti individuālajā, grupas un kritērija braucienos, zēnu grupā uzvarēja Ādams Veins Rozenfelds, jauniešos Kristers Ansons, bet junioros titulu ieguva Ēriks Toms Gavars.Apbalvošanas ceremonijas laikā tika arī godināts ilggadējais Murjāņu sporta ģimnāzijas treneris Ernests Pūce 70 gadu dzimšanas dienā.

Izmantotie resursi:lrf.lvPārdaugava, BJFK Pārdaugava, BJFK Dammes iela 20, LV-1069 Futbols
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties