08.11.2014. 16:38
Šodien Anglijas Premjerlīgas 11. kārtas centrālajā spēlē "Liverpool" savā "Anfield" stadionā tikās ar turnīra līdervienību Londonas "Chelsea". Viesi jau devītajā minūtē zaudēja vārtus, tomēr spēja ne tikai atspēlēties, bet otrajā puslaikā, pateicoties Djēgu Koštas rezultatīvajam raidījumam, izrāva uzvaru ar rezultātu 2:1.

Abu komandu galvenie treneri pirms mača sākumsastāvos bija nelieli pārsteigumi. Brendans Rodžerss rezervē atstāja Adamu Lalanu, kura vietā laukumā izgāja Emre Džans, bet Žuzē Mourinju rezervē atstāja Viljanu, dodot iespēju Ramiresam. Laukuma saimnieki spēli uzsāka labākajās iepriekšējās sezonas tradīcijās, jau no pirmās minūtēs metoties uzbrukumos, ar īsām un ātrām piespēlēm cenšoties saraustīt londoniešu aizsardzību. Jau pirmajā minūtē negaidīti brīvi no soda laukuma tuvuma tika atļauts Džanam izpildīt tālsitienu, bet pēc rikošeta no Džona Terija bumba lidoja ārpus laukuma. Viesu centra pussargi nebija guvuši mācību pēc šīs epizodes un devītajā minūtē par to tika sodīti. Mājinieku 23. numurs vēlreiz nokļuva līdzīgā situācijā, šoreiz pēc tālsitiena bumba skāra Gariju Keihilu, dezorientējot Tibo Kurtuā un atrodot ceļu vārtu tīklā (1:0).

"Chelsea" atspēlējās ļoti ātri un bez šķietami lielām problēmām. 14. minūtē pēc stūra sitiena atkal iezīmējās Rodžersa komandas problēmas aizsardzībā, jo vārtu priekšā Terijam tika atļauts netraucēti izdarīt sitienu, Simons Minjolē bumbu spēja atvairīt, bet turpmākais bija pavisam nesaprotams, jo Keihils pāris metrus no vārtiem paspēja gan apstrādāt bumbu, gan raidīt pāri vārtu līnijai (1:1). Pirmā puslaika turpinājumā "Liverpool" vairāk kontrolēja bumbu, bet Kurtuā tikai vienreiz nācās glābt komandu pēc Felipes Koutinju tālsitiena. Bet viesi puslaika beigu daļā divas reizes izveidoja teicamas iespējas Edenam Azāram, tomēr beļģa sitienus abas reizes paspēja nobloķēt Glens Džonsons. Puslaika beigas arī parādīja, cik milzīgas problēmas mājiniekiem sagādā izkļūšana no aizsardzības, kad londonieši pilnā apmērā pievēršas presingam pretinieka laukuma pusē un laukuma saimnieki varēja būt apmierināti, ka netika par savām kļūdām sodīti.

Otrā puslaika sākumā abas komandas turpināja aizraujošu, uz pretinieku vārtiem tendētu spēli. 53. minūtē Kurtuā atkal bija perfekts atvairot Rahīma Sterlinga sisto bumbu, bet pēc dažām sekundēm jau otrā laukuma pusē kārtējo reizi tika bloķēts Azāra bīstams raidījums. 55. minūtē Mourinju laukumā sūtīja Viljanu, acīmredzami cenšoties pastiprināt sadarbības uzbrukuma zonā. "Chelsea" spēle pretinieka laukuma pusē bija pārdomātāka un 67. minūtē to izdevās realizēt, kad Sesars Aspilikueta kreisajā malā apspēlēja Koutinju, no soda laukuma stūra izpildīja centrējumu, bumba nonāca līdz Djēgu Koštam, kurš to trieca vārtos (1:2). Rodžerss uzreiz veica maiņas, sūtot laukumā Džo Alenu, Fabio Borini un pēc dažām minūtēm arī Rikiju Lambertu, bet laukuma saimnieki pārņēma spēles iniciatīvu cenšoties izlīdzināt rezultātu. Pēdējās minūtēs "Liverpool" izmisīgi centās atspēlēties, iespējas to izdarīt bija daudz, tomēr londonieši noturēja uzvaru, turpinot dominēt Premjerlīgā.