23.08.2014. 21:27
Šovakar plkst. 19:30 Anglijas Premjerlīgā tika aizvadīta viena no intriģējošākajām 2. kārtas cīņām, kurā "Everton" savā laukumā uzņēma Londonas "Arsenal". Pirmajā puslaikā laukuma saimnieki izvirzījās vadībā ar 2:0, tomēr londonieši otrā puslaika izskaņā guva divus atbildes vārtus un spēle beidzās ar neizšķirtu rezultātu 2:2.

Iepriekšējā sezonā "Arsenal" tā arī nespēja pieveikt "Everton", izbraukumā piedzīvojot bezcerīgu zaudējumu ar 0:3, kā arī abas komandas praktiski līdz turnīra beigām cīnījās par ceturto pozīciju un vietu Čempionu līgā. Londonas kluba sākumsastāvā pēc Pasaules kausa atgriezās Pērs Mertezakers un Mesuts Ezils, bet vienīgā nominālā uzbrucēja pozīcijā laukumā izgāja Aleksis Sančess. Spēles sākumā nedaudz agresīvāk uzbrukuma zonā darbojās mājinieki, bet jau 10. minūtē Roberto Martinesam nācās veikt piespiedu maiņu, jo savainojuma dēļ cīņu nevarēja turpināt Stīvens Pīnārs, kuru nomainīja Leons Osmans.

Pirmā iespēja atklāt rezultātu bija viesiem, kad 15. minūtē Sīmuss Koulmens neuzmanīgi izsita bumbu taisni virsū Aleksam Oksleidam-Čemberlenam, kurš raidīja to pavisam nedaudz garām kreisajam vārtu stūrim. Pēc četrām minūtēm vārti tika gūti un paveica to mājinieki. Pēc teicama Gareta Barija centrējuma Koulmans jau otrajā laukuma galā ar galvu raidīja bumbu vārtu tīklā (1:0). Jāatzīmē, ka šajā situācijā aizsardzībā ļoti pavirši nospēlēja Ezils. Tūlīt pēc tam Kevinam Miralasam bija jāgūst komandas otrie vārti, bet izgājienā pret Voicehu Ščensniju raidīja bumbu garām labajam vārtu stūrim. "Arsenal" centieni atspēlēties bija neveiksmīgi, jo laukuma saimnieki ļoti uzmanīgi spēlēja aizsardzībā un atbildēja ar ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem. Vienā no tiem, minūti pirms pārtraukuma, "Everton" guva otros vārtus, kad Romelu Lukaku piespēli gūtajos vārtos pārvērta Stīvens Neismits. Atkārtojumā gan bija redzams, ka piespēles brīdī Neismits atradās nelielā aizmugures stāvoklī, ko nepamanīja līnijtiesnesis, līdz ar to vārti tika ieskaitīti kļūdaini.

Uzreiz pēc pārtraukuma Arsēns Vengers Sančesa vietā laukumā sūtīja Olivjē Žirū, kuram jau pirmajā uzbrukumā bija lieliska iespēja izcelties, bet uzreiz no gaisa raidītā bumba lidoja pāri mērķim. Laukumā turpinājās azartiska un ātra spēle, brīžiem neiztiekot bez asiem pārkāpumiem. Puslaika vidū "Arsenal" vairākas minūtes pavadīja uzbrukuma zonā, iespiežot mājiniekus savā laukuma pusē un izmisīgi cenšoties atspēlēties. Pāris ļoti labas iespējas nerealizēja Žirū, kad pievīla precizitāte, kā arī teicami nospēlēja Tims Hovards. Tuvojoties cīņas beigām viesu pārsvars kļuva nospiedošs un 83. minūtē pēc Santi Kasorlas piespēles gar vārtiem Ārons Remzijs trieca bumbu tīklā, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Tomēr arī tas nebija viss, jo 90. minūtē Žirū uzvarēja gaisa divcīņā un ar galvu raidīja bumbu vārtu tīklā (2:2). Līdz ar to lielgabalnieki parādot uzslavas vērtu cīņassparu izglābās no zaudējuma un ieguva vērtīgu punktu šķietami zaudētā mačā.

Datums Laiks Spēle Rezultāts Vārtu guvēji
23.08. 14:45 Aston Villa - Newcastle 0:0
23.08. 17:00 Chelsea - Leicester 2:0 (0:0) Košta 63' Azārs 77'
23.08. 17:00 Crystal Palace - West Ham 1:3 (0:2) Šamahs 48' - Sarate 34' Daunings 37' Kouls 62'
23.08. 17:00 Southampton - West Brom 0:0
23.08. 17:00 Swansea - Burnley 1:0 (1:0) Daiers 23'
23.08. 19:30 Everton - Arsenal 2:2 (2:0) Koulmens 19' Neismits 45' - Remzijs 83' Žirū 90'
24.08. 15:30 Hull - Stoke
24.08. 15:30 Tottenham - QPR
24.08. 18:00 Sunderland - Man United
25.08. 22:00 Man City - Liverpool